Tesco wyprowadzi się z Galerii Łódzkiej jesienią

Czytaj dalej
Agnieszka Jedlińska

Tesco wyprowadzi się z Galerii Łódzkiej jesienią

Agnieszka Jedlińska

Jeszcze tylko do połowy września w Galerii Łódzkiej będzie działał market spożywczo-przemysłowy Tesco.

Tego dnia wygasa umowa najmu i termin ten kierownictwo Tesco Polska wykorzysta do likwidacji placówki. To jeden z dziewięciu hipermarketów Tesco w całej Polsce, które zostaną zlikwidowane.

- Spodziewaliśmy się kolejnych zwolnień -bo pierwsze małe supermarkety Tesco zamknięto na początku roku jako te, które nie przynoszą zysku - mówi Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca związku zawodowego Tesco Polska. - Po raz pierwszy zamkną Tesco w Łodzi.

Zdaniem związkowców, sklepy nie przynoszą zysku, bo są źle zarządzane. Pracownicy zaś są źle opłacani.

- Ja po 17 latach pracy zarabiam brutto 2295 zł, co daje 1600 zł na rękę. Jedyny przywilej to 10-procentowa zniżka na zakupy - dodaje Elżbieta Fornalczyk. - Nie dostajemy nawet żadnej premii, która by nas motywowała.

Pracownicy rozładowują towar, układają go na półkach, porządkują i siedzą przy kasach. To sprawia, że często na półkach są pustki, bo gdy do kas są kolejki, to nie ma kto układać towaru.

W tej chwili nikt z kierownictwa Tesco nie chce powiedzieć konkretnie, ile osób straci pracę. W oficjalnym piśmie czytamy, że na obecnym etapie (wiadomość o likwidacji dziewięciu sklepów gruchnęła we wtorek) „(...) naszym priorytetem jest identyfikacja i proponowanie pracownikom alternatywnych stanowisk w naszych strukturach (...)”.

- Tesco zawsze proponuje pracownikom przejście do innych marketów i dla tych osób, które się na to zgodzą, jest to bezbolesny proces, ale niektórzy pracę stracą na pewno - dodaje Elżbieta Fornalczyk. -Jednak ze związkowcami jeszcze nikt w tej sprawie nie rozmawiał. Dostaliśmy tylko taką informację, jak pracownicy.

W łódzkim markecie pracuje 117 osób. Sklep działa w Galerii Łódzkiej od 2002 roku. Dyrekcja centrum handlowego już prowadzi rozmowy z z kilkoma wiodącymi markami z branży żywieniowej. Nowy sklep będzie jednak mniejszy i dostosowany do zmieniających się gustów i potrzeb klientów.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.