Lila Sayed

Teofilów w korku... i tak do 19 września!

Teofilów w korku... i tak do 19 września!
Lila Sayed

Około 40 minut tracili wczoraj kierowcy w ogromnym korku na ul. Aleksandrowskiej/ul. Limanowskiego, gdzie od piątku trwa remont ciepłociągu i zamknięta jest ul. Limanowskiego (na odcinku od ul. Woronicza do al. Włókniarzy) w kierunku centrum. Zator sięgał ul. Bielicowej i doprowadzał do białej gorączki wszystkich, którzy zostali w nim uwięzieni. W kolejnych dniach może być jeszcze gorzej, bo przed mieszkańcami Teofilowa jeszcze dwa etapy prac ciepłowniczych.

- Skoro jest to planowana modernizacja, to dlaczego Veoila (dostawca ciepła na ternie Łodzi - przyp. red.) nie zorganizowała jej w wakacje?! Przecież wiadomo, że na początku roku szkolnego i bez remontów jest kocioł drogowy - denerwuje się pan Andrzej, z którym rozmawialiśmy u zbiegu ul. Bielicowej i ul. Aleksandrowskiej. Pan Andrzej mieszka przy ul. Łanowej i pracuje w okolicy skrzyżowania marszałków. Mógłby pojechać przez Radogoszcz, następnie ul. Łagiewnicką i ul. Inflancką do ul. Strykowskiej, ale ten objazd wiąże się z kolejnym zagrożeniem - zatorem przy rondzie Solidarności (tam drogowcy wymieniają torowisko).

- W piątek rozstawili barierki na Limanowskiego, ale przez weekend nic się działo - dopowiada inny mieszkaniec tej części miasta.

Na potworne korki wczoraj narzekali także pasażerowie MPK - ci, którzy zostali uwięzieni w poruszających się w żółwim tempie autobusach na ul. Aleksandrowskiej oraz którzy stali po 40 minut na przystankach w oczekiwaniu na przyjazd autobusów linii 76, 78, 81, 83, 89, 96. Jedni i drudzy spóźnili się do pracy.

Powrót z urlopów dało się odczuć także w centrum Łodzi, gdzie ruch samochodowy był zdecydowanie większy. Nie wspominając oczywiście o okolicy remontowanego ronda Solidarności. Z powodu zamknięcia ul. Pomorskiej i zwężenia ul. Kopcińskiego korek tworzy się m.in. na ul. Źródłowej i ul. Kopcińskiego.

Koszmar drogowy na Teofilowie potrwa co najmniej do 19 września.

Ul. Limanowskiego zamknięta będzie do 8 września. To pierwszy etap planowanej modernizacji. Od 9 do 12 września prace przeniosą się na drugą stronę skrzyżowania i zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Teofilowa. Później nieprzejezdna stanie się ul. Wielkopolska - przy skrzyżowaniu z al. Włókniarzy zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach (wraz z prawoskrętem z al. Włókniarzy). Będzie to ostatni etap modernizacji ciepłociągu, ma on potrwać od 13 do 19 września. Autobusy na ten czas będą kierowane objazdem. Tramwaje kursują bez zmian.

Lila Sayed

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.