Lila Sayed

Teofilów w korku... i tak do 19 września!

Teofilów w korku... i tak do 19 września!
Lila Sayed

Około 40 minut tracili wczoraj kierowcy w ogromnym korku na ul. Aleksandrowskiej/ul. Limanowskiego, gdzie od piątku trwa remont ciepłociągu i zamknięta jest ul. Limanowskiego (na odcinku od ul. Woronicza do al. Włókniarzy) w kierunku centrum. Zator sięgał ul. Bielicowej i doprowadzał do białej gorączki wszystkich, którzy zostali w nim uwięzieni. W kolejnych dniach może być jeszcze gorzej, bo przed mieszkańcami Teofilowa jeszcze dwa etapy prac ciepłowniczych.

- Skoro jest to planowana modernizacja, to dlaczego Veoila (dostawca ciepła na ternie Łodzi - przyp. red.) nie zorganizowała jej w wakacje?! Przecież wiadomo, że na początku roku szkolnego i bez remontów jest kocioł drogowy - denerwuje się pan Andrzej, z którym rozmawialiśmy u zbiegu ul. Bielicowej i ul. Aleksandrowskiej. Pan Andrzej mieszka przy ul. Łanowej i pracuje w okolicy skrzyżowania marszałków. Mógłby pojechać przez Radogoszcz, następnie ul. Łagiewnicką i ul. Inflancką do ul. Strykowskiej, ale ten objazd wiąże się z kolejnym zagrożeniem - zatorem przy rondzie Solidarności (tam drogowcy wymieniają torowisko).

- W piątek rozstawili barierki na Limanowskiego, ale przez weekend nic się działo - dopowiada inny mieszkaniec tej części miasta.

Na potworne korki wczoraj narzekali także pasażerowie MPK - ci, którzy zostali uwięzieni w poruszających się w żółwim tempie autobusach na ul. Aleksandrowskiej oraz którzy stali po 40 minut na przystankach w oczekiwaniu na przyjazd autobusów linii 76, 78, 81, 83, 89, 96. Jedni i drudzy spóźnili się do pracy.

Powrót z urlopów dało się odczuć także w centrum Łodzi, gdzie ruch samochodowy był zdecydowanie większy. Nie wspominając oczywiście o okolicy remontowanego ronda Solidarności. Z powodu zamknięcia ul. Pomorskiej i zwężenia ul. Kopcińskiego korek tworzy się m.in. na ul. Źródłowej i ul. Kopcińskiego.

Koszmar drogowy na Teofilowie potrwa co najmniej do 19 września.

Ul. Limanowskiego zamknięta będzie do 8 września. To pierwszy etap planowanej modernizacji. Od 9 do 12 września prace przeniosą się na drugą stronę skrzyżowania i zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Teofilowa. Później nieprzejezdna stanie się ul. Wielkopolska - przy skrzyżowaniu z al. Włókniarzy zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach (wraz z prawoskrętem z al. Włókniarzy). Będzie to ostatni etap modernizacji ciepłociągu, ma on potrwać od 13 do 19 września. Autobusy na ten czas będą kierowane objazdem. Tramwaje kursują bez zmian.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.