Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Taksówkarze z województwa łódzkiego mają ponad 1,5 mln zł długu

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnowski
Alicja Zboińska

Taksówkarze z województwa łódzkiego mają ponad 1,5 mln zł długu

Alicja Zboińska

Sytuacja w branży taksówkarskiej staje się coraz trudniejsza. Taksówkarze mają coraz większe problemy finansowe, a ich długi są coraz większe. Przedstawiciele branży skarżą się na wysokie koszty działalności oraz konkurencję ze strony niezarejsterowanych przewoźników.

Jeszcze w 2013 roku branża byłą zadłużona na 6,5 mln zł. W tym roku łączne zadłużenie przekroczyło już 29 mln zł. W województwie łodzkim problemy finansowe ma 124 taksókarzy oraz korporacji, a ich łączny dług przekroczył już 1.577 tys. zł. Choć średni dług nie jest wysoki i przekracza 12,7 tys. zł, to już niechlubny rekordzista ma do oddania ponad 136,7 tys. zł. Tak wynika z nowych danych Krajowego Rejestru Długów.

Najbardziej zadłużeni są taksówkarze z Mazowsza, którzy mają do oddania ponad 7.864 tys. zł. Tam problemy ma 650 taksówkarzy i korporacji, a rekordzista ma do zwrotu 891 tys. zł.

- Kłopoty taksówkarzy to splot kilku okoliczności - mówi Mariusz Bedyniak, prezes korporacji Tele Taxi 400 400. - Z jednej strony rosną koszty działalności, z drugiej mamy mniej klientów, a na dodatek dochodzi konkurencja ze strony osób, które wożą pasażerów, a działąją w szarej strefie. Klientów ubywa, gdyż mają własne samochody, korzystają z komunikacji miejskiej albo usług nielegalnie działąjącej konkurencji.

Mariusz Bedyniak zauważa, że legalnie działający taksówkarze płacą o 3 tys. zł więcej za ubezpieczenie samochodu od osób, które nie deklarują takiej działalności. Z powodu korków w mieście sa w stanie wykonać mniej kursów, zwłaszcza rankami i popołudniami, które są najbardziej popularnym okresem wśród klientów.

Z wyliczeń specjalistów KRD wynika, że taksówkarze najwięcej pieniędzy są winni firmom windykacyjnym i funduszom sekurytyzacyjnym, w sumie ponad 17 mln zł. Na drugim miejscu znalazły się firmy z branży finansowej, czyli banki, spółki faktoringowe i leasingowe oraz firmy pożyczkowe. Taksówkarze mają im do oddania ponad 6 mln zł.

Pozostało jeszcze 35% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Zboińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.