Szybka ścieżka do mandatu za nieprawidłowe parkowanie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Szybka ścieżka do mandatu za nieprawidłowe parkowanie

Sławomir Bobbe

Mandat od straży za złe parkowanie bez udziału sądu? To możliwe, ale trudne do przeprowadzenia.

W Bydgoszczy nie brakuje ludzi, którzy czynnie walczą o chodniki dla pieszych i ulice dla samochodów. Nowe przepisy dające możliwość uruchomienia szybkiej ścieżki w karaniu nieprzepisowo parkujących kierowców, nie skłoniły ich jednak do działania.

Od miesiąca obowiązują nieco zmienione przepisy kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Wystarczyły dwie, niemal redakcyjne poprawki, by dać mieszkańcom okazję do działania. Na źle parkujących kierowców miał paść blady strach. Wszystko przez to, że strażnicy miejscy mają teraz 60 dni od ujawnienia (a nie od zaistnienia) wykroczenia na podjęcie działań wobec kierowcy. Przepisy wskazują również, że udowodnić można złe parkowanie „w szczególności na podstawie urządzeń rejestrujących”.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.