Szprotawski koncert dla Malwinki i Michalinki

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Szprotawski koncert dla Malwinki i Michalinki

Małgorzata Trzcionkowska

W niedzielę 8 maja o godz. 16.00 Szprotawski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert charytatywny na rzecz chorych dzieci.

- Tym razem tańczymy i śpiewamy dla sióstr z Wiechlic, Malwiny i Michaliny Kolman - tłumaczy Teresa Zima, dyrektor SzDK. - Michalina ma cztery lata i za sobą przeszczep moczowodów. Cierpi też na afazję wczesnorozwojową i autyzm. Młodsza Malwina ma trzy lata. Jest po ostrzykiwaniu moczowodów i ma rozpoznane zwapnienie mózgu. Obie są na diecie bezglutenowej. Obie wymagają stałych wizyt u wielu specjalistów. Obie uczęszczają raz w tygodniu na zajęcia w specjalistycznym przedszkolu w Poznaniu. Miesięczny koszt takich zajęć to 880 zł .

Dziewczynki mają dobre rokowania, ale niezbędne jest długotrwałe leczenie.
W koncercie wystąpią zespół „RAMPA” ( działający przy SzDK) oraz goście. Zatańczą m.in. burmistrz Szprotawy Józef Rubacha z małżonką, przewodniczący RM Andrzej Skawiński, właściciel Pałacu Wiechlice Zbigniew Czmuda, , dyrektorki przedszkola nr 1 i 3 Anna Ciołka i Małgorzata Miszczak, dyrektorka ZS nr 1 Jadwiga Zarzeczna-Rosół, T. Zima. Z niespodziankami artystycznymi wystąpią: Władysław Sobczak, wiceprzewodniczący i radni. Przedsięwzięcie wspiera fundacja Spełnienie Edyty Czeczkowej.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.