Święto seniorów w Pabianicach. Tak bawili się pabianiczanie 60+ [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. forum odpowiedzialnych pabianiczan
AO

Święto seniorów w Pabianicach. Tak bawili się pabianiczanie 60+ [zdjęcia]

AO

W ubiegłą sobotę odbyła się V. Pabianicka Senioriada. Impreza rozpoczęła się paradą seniorów, która przeszła ulicą Zamkową od Urzędu Miejskiego do Starego Rynku.

Roześmiani seniorzy jak zawsze nieśli banery z ciekawymi hasłami: „Młodości oddaj nam skrzydła”, „Mamy nadciśnienie na więcej”, „Senior zawsze może” czy „Być seniorem to z humorem”. Od godz. 14 na scenie wystąpiły senioralne zespoły wokalne z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Jarzębina, Brzoza oraz Złota Jesień, a także reprezentanci Pabianickiego Centrum Seniora. Swoje talenty mieli także okazję zaprezentować seniorzy z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie.

Gwiazdą tegorocznego święta seniorów byli Halina Benedyk i włoski piosenkarz Marco Antonelli. Po występie na artystów czekały fanki - seniorki, które chętnie robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Impreza zakończyła się łączącą pokolenia potańcówką. W trakcie senioriady nie mogło zabraknąć także stoisk np. PCK czy Pabianickiego Centrum Medyczne, gdzie można było za darmo wykonać pomiar ciśnienia i poziomu cukru czy badanie EKG. Nie brakowało również pyszności - kulinarnym talentem popisały się panie z koła gospodyń wiejskich.

AO

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.