Święto mody w halach Ptaka: na wybiegu Edyta Górniak

Czytaj dalej
Piotr Jach

Święto mody w halach Ptaka: na wybiegu Edyta Górniak

Piotr Jach

Sobotni wieczór był ukoronowaniem trzydniowego święta mody, zorganizowanego w centrum Miasto Mody Ptak w Rzgowie.

Wieczór rozpoczął się wręczeniem nagród „Złoty Manekin”, które w kilku kategoriach przyznano najemcom powierzchni handlowych w Mieście Mody Ptak. Pierwszą atrakcją dla około dwustuosobowej publiczności, rekrutującej się głównie spośród pracowników firm mających w Ptaku swe stoiska, był pokaz mody firmowany nazwiskiem Macieja Zienia. Zawiódł się jednak srodze każdy, kto sądził, że stroje Zienia na nim zobaczy. Pokaz, zatytułowany „PtakModa Selected by Macień Zień”, stanowił zbiór sylwetek zestawionych przez projektanta z rzeczy, które można kupić w rzgowskich halach.

Dopiero po godzinnej przerwie, którą publiczności miało wypełnić spożywanie kanapek i picie drinków, przyszedł czas na gwóźdź wieczoru - pokaz mody i recital Edyty Górniak. Nie każdy wie, że piosenkarka zajmuje się także projektowaniem odzieży. Tym razem z firmą Naoko stworzyła kolekcję bardzo wygodnych na pierwszy rzut oka strojów, które prawdopodobnie chętnie przywdziałaby niejedna młoda kobieta przedkładająca luz nad elegancję. Kolekcję nieprzesadzoną w żadnym calu zbędnymi ozdobnikami, absolutnie pret-a porter, czyli od razu do założenia.

Galę zakończył recital piosenkarki, która wykonała kilka swoich największych hitów.

Na całość imprezy pod nazwą „Ptak Premiery” złożyło się 30 pokazów mody polskich producentów, dwa konkursy dla projektantów: Young Fashion Designers (dla początkujących w branży) i o nagrodę Patrizii Gucci (gwiazdy imprezy, która wystąpiła także na spotkaniu autorskim, promującym jej książkę „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”), otwarcie nowej w kompleksie Antoniego Ptaka hali S, prezentacja kolekcji słynnych projektanckich duetów: paprocki&brzozowski oraz MMC, pokazy mody Super Size Plus oraz spotkanie i lekcje stylu z Mają Sablewską.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.