Materiał informacyjny

Sukces młodych bankowców z Politechniki Świętokrzyskiej

Sukces młodych bankowców z Politechniki Świętokrzyskiej
Materiał informacyjny

Jeszcze nie skończyli studiów a już z powodzeniem zarządzali bankiem i dużymi finansami. Młodzi ekonomiści z Politechniki Świętokrzyskiej kolejny raz stanęli na podium wyjątkowego konkursu FinSim Liga Akademicka (wcześniej Banrisk).

Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie zdobył zespół Bear Bank z wynikiem 129,64 zł za akcję na wirtualnej giełdzie FINSIM. Drugi zespół Royal Bank, zajął siódmą lokatę.

Studenci biorący udział w konkursie szlifowali swoje umiejętności w ramach koła naukowego ARYSTOTELES, który działa na wydziale Zarządzania i Modelowania Komputerowego PŚk. Opiekunem koła naukowego jest dr Tomasz Banasik.

FINSIM Liga Akademicka to nowoczesny program szkoleniowy w postaci gry symulacyjnej on-line z zarządzania bankiem. Uczestnicy, działając w zespołach, mogą doświadczyć konsekwencji swoich decyzji zarządczych, podjętych w konkurencyjnym środowisku makroekonomicznym, symulowanym przez program w kolejnych okresach. Uczestnicy tworzą Zespoły reprezentujące zarządy banków, konkurujących między sobą. W 8 edycji Konkursu FIN SIM Liga Akademicka uczestniczyło 15 zespołów-banków, reprezentujących 10 polskich uczelni.

Laureatem Konkursu został zespół COPERNICUS BANK reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, osiągając na koniec drugiego roku działalności cenę akcji 166,26 zł na wirtualnej giełdzie FINSIM.

Bear Bank w składzie: Martyna Nowak, Weronika Wojnowska, Dominika Krawczyk, Wiktor Jędrzejczyk, Bartosz Szymański

Royal Bank w składzie: Marta Bal, Patrycja Liwocha, Justyna Janowska, Justyna Kubicka, Dawid Śliwa

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.