Stłuczka na otwarcie alei Kościuszki

Czytaj dalej
A. Odrowska, M. Trzuskowska,

Stłuczka na otwarcie alei Kościuszki

A. Odrowska, M. Trzuskowska,

Choć budowa nowego odcinka al. Kościuszki miała zakończyć się najpóźniej wiosną br., otwarto go dopiero wczoraj.

Wykonawca nie poniesie jednak żadnych kar finansowych, gdyż opóźnienia wynikały z przyczyn niezależnych od niego - najpierw były problemy z wyprowadzeniem lokatorów z kamienicy do wyburzenia, potem szyki pomieszała pogoda, jeszcze później archeolodzy znaleźli na placu budowy fundamenty XIX-wiecznych kamienic, a niedawno Łódzka Spółka Infrastrukturalna postanowiła przebudowywać tam wodociąg, co również wstrzymało część prac.

Ledwie wczoraj rano otwarto nowy odcinek al. Kościuszki, biegnący od ul. Radwańskiej do ul. Wólczańskiej, a już doszło do pierwszej stłuczki na zorganizowanym teraz inaczej skrzyżowaniu al. Kościuszki z ul. Radwańską. Przed godz. 10 kobieta jadąca volkswagenem al. Kościuszki uderzyła przodem auta w prawy bok hondy, która nadjechała ul. Radwańską. Kobieta miała pierwszeństwo (dla al. Kościuszki wprowadzono je właśnie od wczoraj), poza tym na skrzyżowaniu działa już (też od wczoraj) sygnalizacja świetlna. Kierowca hondy przyznał, że skrzyżowanie pokonywał „na pamięć”, a do tej pory pierwszeństwo w tym miejscu mieli jadący, tak jak on, ul. Radwańską, a świateł nie było... Uszkodzenia pojazdów były poważne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierowcy muszą się więc nauczyć nowej organizacji ruchu. A ci, którzy jadąc przedłużeniem al. Kościuszki przecinają ul. Wólczańską na wprost, wjeżdżając w ul. Potza, muszą uważać na ziejące w niej dwie wielkie dziury, które trudno ominąć.

Nowy odcinek al. Kościusz-

ki (ok. 600 metrów) między ul. Wólczańską a ul. Radwańską ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dla rowerzystów wymalowano tzw. sierżanty rowerowe. Po obu stronach ulicy są chodniki z kostki, posadzono drzewa i krzewy. Na skrzyżowaniu z ul. Wólczańską zamontowano sygnalizację świetlna. Remont kosztował 5 mln zł, ale na otwarcie przedłużenia al. Kościuszki kierowcy długo musieli czekać. Prace ruszyły bowiem w październiku ubiegłego roku i początkowo miały potrwać najdalej do wiosny br. Potem była mowa o końcu czerwca, a jeszcze później o wrześniu. I choć kluczową część prac wykonano już na początku minionego miesiąca, trzeba było poczekać, aż Zarząd Inwestycji Miejskich wybuduje sygnalizację świetlną przy ul. Radwańskiej; miał to zrobić wykonawca przebudowy (w wprzyszłym roku) kolejnego odcinka al. Kościuszki, od ul. Radwańskiej do ul. Żwirki, ale nie rozstrzygnięto jeszcze przetargu na te prace.

A. Odrowska, M. Trzuskowska,

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.