Stawiamy na Teleinformatykę

Czytaj dalej
Fot. Miłosz Pindur
Materiał informacyjny

Stawiamy na Teleinformatykę

Materiał informacyjny

Politechnika Świętokrzyska stawia na teleinformatykę. Uczelnia rozpoczyna współpracę ze szkołami średnimi w całym regionie. Na początku października podpisano pierwsze z siedmiu umów.

Na początek PŚk zaprosiła do współpracy Liceum im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie i Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie będą mogli przyswajać podstawy programu na lekcjach informatyki.

„W przyszłości liczymy, że najlepsi z maturzystów wybiorą naszą uczelnię”- mówi prof. Zbigniew Koruba, prorektor uczelni.

To unikatowa specjalność w skali kraju i modelowy przykład współpracy pomiędzy uczelniami a biznesem.

Program kształcenia oparty jest na ścisłej współpracy z firmą Cisco – globalnym liderem technologii teleinformatycznych na świecie. Dzięki niej dla studentów i uczelni otwierają się zupełnie nowe możliwości. Młodzi ludzie zdobędą kompetencje poszukiwane na rynku pracy w branży IT. Mają też szansę uzyskania rozpoznawanych na całym świecie certyfikatów, potwierdzających umiejętności w studiowanych zakresach.

W Unii Europejskiej brakuje nawet 500 tys. specjalistów w branży IT, a w ciągu trzech najbliższych lat luka ta może się zwiększyć nawet do 800 tys. W Polsce według szacunków firmy od ręki przyjęłyby ok. 50 tys. informatyków i programistów.

Podczas wizyty w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku Zdroju, umowę uroczyście podpisali Sylwester Pałka, dyrektor szkoły i Prof. Zbigniew Koruba, prorektor s. badań naukowych i współpracy z przemysłem. Jednym z nauczycieli informatyki w tej szkoły jest Michał Plewa, absolwent kieleckiej uczelni technicznej.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.