Spokojne powroty po ŚDM [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiśniewski
Iwona Krzywda

Spokojne powroty po ŚDM [ZDJĘCIA, WIDEO]

Iwona Krzywda

Komunikacja. Do późnego wieczora krakowskie autobusy i tramwaje oraz dworce kolejowe wypełnione były pielgrzymami wracającymi do swoich domów. Mimo tłoku poważnych incydentów i paraliżu udało się uniknąć.

Po zakończeniu nabożeństwa w Brzegach w drogę powrotną ruszyły setki tysięcy wiernych. Żeby dotrzeć do Krakowa i wsiąść do autobusów oraz tramwajów, pielgrzymi o własnych siłach pokonać musieli nawet kilkanaście kilometrów.

Autor: Paulina Szymczewska

Część ulic ze względu na wzmożony ruch pieszych została zamknięta dla samochodów i komunikacji miejskiej. W upale dochodziło do omdleń, interweniować musiało pogotowie. Z pomocą pielgrzymom przyszła gwałtowna burza, po której temperatura spadła o kilka kresek.

Przez cały dzień oblężenie przeżywały również dworce kolejowe. To właśnie pociągami największa część wiernych zdecydowała się wrócić do domów. Tłumy kłębiły się nie tylko na dworcu głównym, ale również w Płaszowie, Bieżanowie, Podłężu i Wieliczce.

Część pielgrzymów przez ulewny deszcz spóźniła się na swoje pociągi. Paraliżu udało się jednak uniknąć. Organizatorzy zadbali o specjalne strefy buforowe, do których kierowali podróżujących. Na perony wpuszczani byli grupami, w miarę podstawiania kolejnych składów.

Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.