Karolina Brózda

Spalił się hektar młodego lasu

Spalił się hektar  młodego lasu
Karolina Brózda

Ponad hektar młodego lasu spłonął w pożarze, który wybuchł w środę w miejscowości Ustronie koło Grotnik pod Łodzią. Z ogniem walczyło 13 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia.

- Jako pierwsze na miejsce dotarło pięć jednostek Państwowej Straży Pożarnej ze Zgierza - relacjonuje dyżurny PSP w Zgierzu.

Po chwili do zawodowych strażaków dołączyło osiem zastępów ich kolegów z OSP. Z powodu dużego zadymienia wszyscy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Młodnik pali się szybko, dlatego zdecydowano, żeby z Piotrkowa Trybunalskiego wezwać samolot gaśniczy. Maszyna wykonała dwa zrzuty wody (po 2 metry sześcienne każdy). Cała akcja gaśnicza trwała prawie 6 godzin.

Starszy kapitan Jędrzej Pawlak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi podkreśla, że w województwie łódzkim był to największy w tym roku pożar lasu.

Według strażaków, w lasach jest coraz bardziej sucho i jeśli w najbliższym czasie nie spadnie deszcz, może zrobić się niebezpiecznie.

Karolina Brózda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.