Sesja Rady Miejskiej o lotnisku i biletach. Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Mirosław Malinowski

Sesja Rady Miejskiej o lotnisku i biletach. Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko

Mirosław Malinowski

Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko, za to jednomyślnie poparli uchwałę o braku kary za jazdę na gapę, gdy biletomat nie działa Zgodzili się też na dwa nowe pomniki.

Wczorajszą sesję Rady Miejskiej zdominowały polityczne przepychanki pomiędzy radnymi koalicji PO-SLD i PiS. Tym razem poszło o projekt uchwały-apelu do rządu o uwzględnienie łódzkiego lotniska w planach połączeń lotniczych. W ostatnich dniach Polskie Porty Lotnicze podpisały list intencyjny z władzami Radomia o tym, że to tamtejsze lotnisko będzie alternatywnym dla Warszawy i zostanie dofinansowane 0,5 mld zł. A Łódź także liczyła na przejęcie lotów z Okęcia.

- To dziwi tym bardziej, że to nie Radom, ale Łódź ma właściwie już dziś infrastrukturę gotową, by przejąć obsługę samolotów używanych przez tzw. tanich przewoźników oraz czartery - mówi Mateusz Walasek, radny PO.

Zdaniem radnych koalicji, PLL LOT pomija łódzkie lotnisko w swojej siatce połączeń. Z kolei radny PiS Włodzimierz Tomaszewski zauważył, że apel powinien być też skierowany do prezydent Łodzi, która „robiła wszystko, by łódzkiemu lotnisku zaszkodzić, np. mówiąc w wywiadach, że łodzianie mają lotnisko w stolicy”. Ostatecznie radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu i uchwała-apel została przyjęta jednogłośnie. Podobnie stało się z uchwałą radnego PO Bartosza Domaszewicza, która przewiduje odstąpienie przez kontrolera od wystawiania mandatu za jazdę na gapę tramwajem czy autobusem, gdy biletomat jest zepsuty.

- Nie można karać pasażerów za to, że przewoźnik nie zapewnia im możliwości kupna biletów - mówił radny, a jego projekt poparła Anna Mlostoń-Olszewska, miejski rzecznik konsumentów, do której zgłosiło się już kilku łodzian w tej sprawie. Uchwała przewiduje, że pasażer, który nie może kupić biletu w biletomacie, kupuje bilet godzinny u kontrolera (za 4,40 zł). Radni wyrazili też zgodę na postawienie pomników: Armii Krajowej na pl. Hallera oraz trenerki łyżwiarstwa figurowego Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz przy lodowisku „Bombonierka”. Sesja została przerwana przed godz. 16 z powodu braku kworum. Ma być dokończona dziś.

Mirosław Malinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.