Sesja Rady Miejskiej o lotnisku i biletach. Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Mirosław Malinowski

Sesja Rady Miejskiej o lotnisku i biletach. Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko

Mirosław Malinowski

Radni pokłócili się o łódzkie lotnisko, za to jednomyślnie poparli uchwałę o braku kary za jazdę na gapę, gdy biletomat nie działa Zgodzili się też na dwa nowe pomniki.

Wczorajszą sesję Rady Miejskiej zdominowały polityczne przepychanki pomiędzy radnymi koalicji PO-SLD i PiS. Tym razem poszło o projekt uchwały-apelu do rządu o uwzględnienie łódzkiego lotniska w planach połączeń lotniczych. W ostatnich dniach Polskie Porty Lotnicze podpisały list intencyjny z władzami Radomia o tym, że to tamtejsze lotnisko będzie alternatywnym dla Warszawy i zostanie dofinansowane 0,5 mld zł. A Łódź także liczyła na przejęcie lotów z Okęcia.

- To dziwi tym bardziej, że to nie Radom, ale Łódź ma właściwie już dziś infrastrukturę gotową, by przejąć obsługę samolotów używanych przez tzw. tanich przewoźników oraz czartery - mówi Mateusz Walasek, radny PO.

Zdaniem radnych koalicji, PLL LOT pomija łódzkie lotnisko w swojej siatce połączeń. Z kolei radny PiS Włodzimierz Tomaszewski zauważył, że apel powinien być też skierowany do prezydent Łodzi, która „robiła wszystko, by łódzkiemu lotnisku zaszkodzić, np. mówiąc w wywiadach, że łodzianie mają lotnisko w stolicy”. Ostatecznie radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu i uchwała-apel została przyjęta jednogłośnie. Podobnie stało się z uchwałą radnego PO Bartosza Domaszewicza, która przewiduje odstąpienie przez kontrolera od wystawiania mandatu za jazdę na gapę tramwajem czy autobusem, gdy biletomat jest zepsuty.

- Nie można karać pasażerów za to, że przewoźnik nie zapewnia im możliwości kupna biletów - mówił radny, a jego projekt poparła Anna Mlostoń-Olszewska, miejski rzecznik konsumentów, do której zgłosiło się już kilku łodzian w tej sprawie. Uchwała przewiduje, że pasażer, który nie może kupić biletu w biletomacie, kupuje bilet godzinny u kontrolera (za 4,40 zł). Radni wyrazili też zgodę na postawienie pomników: Armii Krajowej na pl. Hallera oraz trenerki łyżwiarstwa figurowego Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz przy lodowisku „Bombonierka”. Sesja została przerwana przed godz. 16 z powodu braku kworum. Ma być dokończona dziś.

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.