Seniorzy wyszli z domu po porady

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Gazeta Pomorska

Seniorzy wyszli z domu po porady

Gazeta Pomorska

Porady, wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym, punkty medyczne oraz występy artystyczne. A wszystko to w ramach Dnia Seniora w regionie.

Spotkania z okazji Dnia Seniora odbyły się wczoraj w: Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, Przystani Powiatu Nakielskiego, Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej w Toruniu, Inspektoracie ZUS w Lipnie, Grudziądzu i Aleksandrowie Kujawskim oraz w auli Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku imprezy odbywały się pod hasłem „Wyjdź z domu”. Seniorzy wzięli sobie te słowa do serca i chętnie skorzystali z przygotowanych dla nich atrakcji.

Emerytury tematem nr 1

W Bydgoszczy Dzień Seniora zorganizowali Oddział ZUS oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. - Jestem bardzo aktywną emerytką, z całkiem już długim stażem. Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie i przyszłam na Dzień Seniora do WSG. Chciałam skorzystać z porad, zwłaszcza tych emerytalnych. Pytałam m.in. o to, jak liczone są emerytury „młodym”. Mam tutaj na myśli swoje dzieci. Chciałam również wiedzieć, jak mogę przejść z emerytury na rentę rodzinną po mężu. Uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. Potem z miłą chęcią obejrzałam występy artystyczne oraz wysłuchałam wykładu zatytułowanego „ZUS dla seniora” - mówi Krystyna Misztal z Bydgoszczy.

O co najczęściej seniorzy pytali ekspertów ZUS? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gazeta Pomorska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.