ŚDM w Krakowie. Policjant: "To są nasze racje żywnościowe a nie pełne talerze"

Czytaj dalej
Fot. fot. archiwum
red.

ŚDM w Krakowie. Policjant: "To są nasze racje żywnościowe a nie pełne talerze"

red.

Policjanci pełniący służbę w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży informują o niewielkich i złej jakości racjach żywnościowych jakie otrzymują. Jeden z funkcjonariuszy przesłał zdjęcie ilustrujące jego posiłek po 14 godzinach pracy oraz wiadomość, w której opisuje realia służby.

"Policja. Tak wygląda perspektywa 14 godzin stojąc w słońcu i mając 15 minut przerwy, spędzonej dzięki uprzejmości Wolontariuszy w miejscu gdzie w ogóle można usiąść choć na chwilę. To są nasze rację żywnościowe a nie pełne talerze." - napisał do naszej redakcji policjant pełniący służbę w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, który prosi o zachowanie anonimowości.

RELACJA NA ŻYWO: Dzisiaj przylatuje papież Franciszek! OBSERWUJ MINUTA PO MINUCIE

Przypomnijmy, od rana pojawiają się informacje od funkcjonariuszy, które mówią o niewystarczających racjach żywnościowych.

Na Twitterze odniosła się do nich małopolska komenda policji: "Dementujemy doniesienia mediów o ubogich racjach żywnościowych dla służb. Gwarantujemy, że wszystko jest w porządku"

Na dowód do wpisu dołączono zdjęcie racji żywnościowych dla funkcjonariuszy.

Fotografia, którą otrzymaliśmy od funkcjonariusza przeczy tym zapewnieniom.

Zobacz więcej: Policja: Nie głodujemy podczas ŚDM! [ZDJĘCIE]

Głos zabrał już mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik komendy głównej.

- Nie mamy żadnej oficjalnej skargi. Policjanci w rozmowach i ankietach, także anonimowych nie zgłaszają problemów. Płacimy firmom zewnętrznym i wymagamy. Wszystkie miejsca zakwaterowania odwiedziła zawczasu komisja składająca się m. in. z przedstawiciela związków zawodowych policjantów i sanepidu. Nie stwierdzili żadnych uchybień - podkreśla mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Po- Dotyczy to także miejsc zakwaterowania i wyżywienia. Policjanci mieszkają w akademikach i hotelach, z których korzystają na co dzień studenci i goście - mówi mł. insp. Ciarka i zachęca dziennikarzy do odwiedzin tych miejsc.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.