ŚDM przy grobie św. Jana Pawła

Czytaj dalej
Fot. fot. Sylwia Dąbrowa
Barbara Rotter-Stankiewicz

ŚDM przy grobie św. Jana Pawła

Barbara Rotter-Stankiewicz

Rzym. Od środy do końca trwania Światowych Dni Młodzieży, w Bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II ks. Jarosław Cielecki prowadził będzie modlitewne spotkania z młodzieżą, która nie mogła pojechać do Polski.

Na msze św. i różaniec w łączności z papieżem Franciszkiem zaprosił także młodych pacjentów z chorobami nowotworowymi, którzy przebywają w Rzymie na leczeniu w szpitalu Dzieciątka Jezus.

- Są tu dzieci z całego świata, których nie stać na leczenie w ich własnych krajach. Prowadzimy dla nich w Rzymie trzy domy - mówi dyrektor Stowarzyszenia „Peter Pan” Gian Paolo Montini, pochodzący z rodziny bł. Pawła VI. Stowarzyszenie wystosowało list do papieża Franciszka, prosząc go, by przed odlotem do Polski spotkał się przy grobie św. Jana Pawła II z młodymi, którzy przechodzą trudną życiową próbę. „Przyjdź do nas i zapal świece, które palić się będą na ołtarzu podczas naszych spotkań. Będziemy cię wspierać w modlitwie” - proszą.

Świece z wizerunkami Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II przywiózł z Polski ks. Jarosław Cielecki - jedną poświęcił w Wilnie w sanktuarium Jezusa Miłosiernego, drugą przy chrzcielnicy w Wadowicach.

- Ideą modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II jest łączność z papieżem i pielgrzymami w Krakowie - mówi ks. Cielecki. - Codziennie odczytywany będzie list do młodzieży przygotowany przez rodzeństwo z Sycylii - czworo młodych chorujących na zanik mięśni. Myślę, że to co będą mieli do powiedzenia rówieśnikom jest bardzo ważne.

Spotkania będą transmitowane na żywo na portalu www.padrejarek.pl (w środę o godz. 8.45, a potem o 9.30), tam też o 20.30 będzie można obejrzeć podsumowanie dnia.

Barbara Rotter-Stankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.