ŚDM. Msza papieska w Brzegach pod znakiem upału [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. Andrzej Banaś
.

ŚDM. Msza papieska w Brzegach pod znakiem upału [ZDJĘCIA]

.

Wiernym podczas niedzielnej mszy w Brzegach mocno dawał się we znaki upał. Każdy, kto mógł, szukał cienia. Chowali się m.in. pod rozwieszonymi prowizorycznie płachtami. Szczęśliwcom udało się schronić pod platformami, na których pracowali dziennikarze.

Ci, którzy nie znaleźli cienia, korzystali z białych parasoli na słońce, ale też z tych zwykłych przeciwdeszczowych. Na głowach pielgrzymi nosili nie tylko czapki z daszkiem i chusteczki, ale też ręczniki lub papierowe torebki. Kto miał, używał wachlarza, niektórzy wachlowali się swymi identyfikatorami. Widać było też mężczyzn, którzy uznawali, że najlepszym sposobem na spiekotę jest zdjęcie koszulki jak na plaży.

WIDEO: Ponad milion wiernych na czuwaniu z papieżem Franciszkiem. "Jest tłoczno, ale pięknie widzieć tyle osób wierzących w Jezusa"

Źródło: TVN24

Przed słońcem starali się też chronić przedstawiciele duchowieństwa. Niektórzy księża i szafarze, którzy podczas ceremonii podeszli do ołtarza z komunią, mieli na głowach kolorowe czapki, bejsbolówki, kapelusze, chusty, kaszkiety czy sombrera. Jednemu z kapłanów, który źle się poczuł, pomogli harcerze – na noszach odtransportowano go do punktu medycznego.

Kolejki ustawiały się do hydrantów. Pielgrzymi nalewali sobie zimną wodę do butelek lub po prostu polewali swą głowę i twarz. Zdarzały się interwencje medyczne, mdlejących pielgrzymów niesiono na noszach.

Po sektorach krążyli też wolontariusze, harcerze i ratownicy medyczni, którzy rozdawali uczestniczącym we mszy białe parasole do ochrony przed słońcem i wodę. Wśród pielgrzymów zgromadzonych na polu były też obecne osoby w strojach ludowych, rodziny z małymi dziećmi i osoby niepełnosprawne.

Pod koniec mszy na telebimach pojawił się komunikat, by osoby uczestniczące w uroczystości na razie nie opuszczały swoich sektorów, z powodu tłoku przy wyjściach.

Na wałach, wokół olbrzymiego terenu Campusu Misericordiae w Brzegach k. Krakowa, co kilkadziesiąt metrów są rozstawieni policjanci, którzy strzegli bezpieczeństwa uczestników nabożeństwa.

Źródło: www.pope2016.com

Zobacz także:
Franciszek w Brzegach: nie mylmy szczęścia z kanapą! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Większość pielgrzymów została na noc w Brzegach. Jedni się bawili, inni próbowali spać [ZDJĘCIA]
Wschód słońca w Brzegach. Pielgrzymi czekają na spotkanie z papieżem [WIDEO, ZDJĘCIA]
ŚDM 2016. Nocne czuwanie w Brzegach [WIDEO, ZDJĘCIA]
ŚDM 2016. Noc w Brzegach [NOWE ZDJĘCIA]

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.