ŚDM 2016. Spotkanie papieża z wolontariuszami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Aneta Żurek
media.pope2016.com, (PD)

ŚDM 2016. Spotkanie papieża z wolontariuszami [ZDJĘCIA, WIDEO]

media.pope2016.com, (PD)

15 tys. wolontariuszy ŚDM uczestniczyło w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w krakowskiej Tauron Arenie. Ojciec Święty wygłosił do nich przemówienie.

Przejazdowi Franciszka między sektorami na hali, towarzyszyła pieśń "Abba Ojcze" - hymn ŚDM z Częstochowy w 1991 r. Na początku papież modlił się przed obrazem Matki Bożej z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Autor: Piotr Drabik

W programie przewidziane były również świadectwa młodych oraz prezentacja przygotowana przez sekcję wolontariatu filmów.

Dla tysięcy wolontariuszy niedzielne spotkanie było ogromnym przeżyciem. - Jak zgłaszałem się do wolontariatu na ŚDM nawet nie wiedziałem, że w w ogóle planowane jest taka uroczystość, jak ta w Tauron Arenie - podkreślał 28-letni Piotr Prokopczyk z Radomia. Przez ostatni tydzień, wraz ze swoją dziewczyną Marią najpierw pomagał w Centrum Powołaniowym zlokalizowanym na Stadionie Cracovii, a później w Tauron Arenie. Przez ostatnie dni mieściło się tutaj Centrum Miłosierdzia oraz miejsce spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów.

- Podczas ŚDM poznaliśmy nowych przyjaciół z włoskiej Parmy. Zamierzamy ich odwiedzić jeszcze w te wakacje - opowiadał Piotr przed spotkaniem wolontariuszy z papieżem. Wraz z Marią nie spodziewał się aż tak pozytywnej energii od tysięcy młodych, którzy przyjechali do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

- Fakt, że Ojciec Święty w ogóle znalazł czas na spotkanie z nami zasługuje na szczególny szacunek - nie ukrywa 35-letnia Roksana z Krakowa. Dziewczyna na co dzień pracuje w szpitalu oraz chętnie angażuje się w różnego rodzaju wolontariaty. Nie inaczej mogło być w przypadku ŚDM. - Przez ostatni tydzień pomagałam w Tauron Arenie. W ostatnią środę było znacznie więcej ludzi, niż nawet na dzisiejszym spotkaniu - wspomina Roksana. Wolontariusza cieszy się, że obawy podnoszone przez mieszkańców Krakowa co do pielgrzymów, w ogóle się nie potwierdziły.

Wśród wolontariuszy nie zabrakło również gości z zagranicy. - To najlepsza praca, jaką można sobie wyobrazić - przyznał bez wahania Bob Tshimang z Kongo. 28-latek podczas ŚDM zajmował się kwestią logistyki spotkania młodych z papieżem. - Wierzę, że po powrocie z Krakowa Bóg każdego dnia będzie codziennie podpowiadał, co robić w życiu - dodaje Bob.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły dwa zespoły: chrześcijański chór Gospel Rain i muzyczno-rodzinny zespół Golec uOrkiestra.

Źródło: www.pope2016.com

media.pope2016.com, (PD)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.