Schody i chodniki do remontu - jakie i gdzie?

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Schody i chodniki do remontu - jakie i gdzie?

Sławomir Bobbe

W naszym mieście nie brakuje absurdalnych rozwiązań - są i takie chodniki, które prowadzą donikąd.

ZDMiKP nie czeka na wiosnę i przystępuje do prac przy naprawie chodników. Lista remontowa jest długa i w każdej chwili może być rozszerzona.

Zarząd Dróg rusza z remontami chodników, na pierwszy ogień idą Fordon, Wilczak, Bielawy i Szwederowo. Później przyjdzie czas na centrum miasta. Dlaczego akurat te dzielnice? W jaki sposób typowane są chodniki do remontu i budowy?

- Co roku organizujemy przeglądy jezdni i chodników. Wtedy typowane są chodniki i jezdnie, których jesteśmy zarządcą i sami wyznaczamy rzeczy do połatania, remontu, odbudowania. Istotne są również sygnały od mieszkańców, że jakiś chodnik wymaga interwencji - jedziemy na miejsce, szacujemy czy da się to zrobić własnymi siłami czy trzeba zlecić prace na zewnątrz, czy trzeba zakupić materiał czy wystarczy nasz - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - I trzeci element typowania to moment, w którym przeprowadzono remont częściowy chodników i ich fragment jest już zrobiony, a pozostała część wymaga interwencji - więc kontynuujemy inwestycje z poprzedniego sezonu.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.