Sławomir Bobbe

Sąsiedzka wojenka o kupy. - W jakiej odległości od mieszkania może stać kosz na śmieci?

Pomysł na ustawienie koszy na śmieci cieszył się poparciem wszystkich członków wspólnoty mieszkaniowej, aż nokazało sie, że stojące pod balkonami pojemniki Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Pomysł na ustawienie koszy na śmieci cieszył się poparciem wszystkich członków wspólnoty mieszkaniowej, aż nokazało sie, że stojące pod balkonami pojemniki komplikują życie części z nich
Sławomir Bobbe

Chcieli koszy na psie odchody, ale nie spodziewali się, że teraz w domu będą mieli roje much i smród z pojemników, do których trafia wszystko.

Zaczęło się dość niewinnie. Członkowie wspólnoty mieszkaniowej jednego z budynków przy ulicy Gałczyńskiego na Błoniu mieli dość zalegających w trawie i na chodnikach psich odchodów. Mieli nadzieję, że właściciele czworonogów, gdy będą mieli gdzie je wyrzucać, to je z trotuaru podniosą i zaniosą gdzie trzeba. Bo dotychczas - nie mieli.

Kosze z podmurówką

- Nie było żadnego kosza, jedynie wiata z koszami na śmieci dla mieszkańców, która jest zamykana na klucz. Nikt tam z kupą łaził nie będzie - mówi pan Piotr, członek wspólnoty.

Zgłoszono projekt racjonalizatorski - postawienie koszy na odpadki, a realizacją zająć się miała administracja wspólnoty, którą ta powierzyła Administracji Domów Miejskich.

- Chcieliśmy jakichś lekkich konstrukcji, typowych koszy na psie odchody jakich sporo na osiedlach - dodaje pan Piotr. - Ale postawiono kilka betonowych pojemników na śmieci, żeby stały stabilnie zrobiono nawet podmurówkę.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby kosze nie wylądowały tuż pod balkonami, w tym pod balkonem pana Piotra. - Szefostwo wspólnoty pod swoimi balkonami koszy nie chciało - zauważa kąśliwie lokator. - Teraz jest tak, że smród z kosza uniemożliwia siedzenie na balkonie, a roje much wlatują do mieszkań, gdy tylko otworzy się okna.

Jak ADM tłumaczy sprawę ustawienia pojemników? Przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.