Iwona Jędrzejczyk

Samochodem wygodnie, ale... w korkach

Samochodem wygodnie, ale... w korkach
Iwona Jędrzejczyk

Miejska komunikacja i własny samochód znajdują się w czołówce najczęściej wybieranych środków transportu codziennego wśród Polaków (odpowiednio 39% i 26%).

Tak wynika z badania „Komunikacja w aglomeracjach - sytuacja i innowacje” zrealizowanego przez mytaxi. Mieszkańcy polskich miast doceniają m.in. jakość pojazdów i bezpieczeństwo komunikacji miejskiej (kolejno 83% i 80% pozytywnych opinii).

Negatywnie oceniają natomiast ceny biletów tramwajów i autobusów - prawie 60% uważa, że są one zbyt drogie. Mimo to, na jazdę własnym samochodem wydają najwięcej: aż 44% badanych do 300 zł miesięcznie, podczas gdy co trzecia osoba podróżująca na co dzień komunikacją miejską przeznacza na bilety do 50 zł miesięcznie.

Ponad połowa badanych za najtańszy środek transportu uważa rower miejski, chociaż aż 63% z nich jeszcze nigdy z niego nie skorzystało. Co piąty Polak korzysta z taksówek kilka razy w miesiącu. Najczęściej jadąc na dworzec lub lotnisko (24%), ale także na wieczorną imprezę i spotkanie biznesowe. 57% mieszkańców dużych aglomeracji za najszybszy środek transportu uważa własny samochód.

Tylko 19% - komunikację miejską, a 15% - taksówki. Jako największe utrudnienia są wskazywane najczęściej duże korki oraz brak miejsc parkingowych.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.