KB

Same korzyści z Miejską Kartą seniora

Same korzyści z Miejską Kartą seniora
KB

Już blisko 30 tysięcy łodzian jest posiadaczami Miejskiej Karty Seniora. Mogą ubiegać się o nią wszyscy ci, którzy skończyli 60 lat i są osobiście bądź ekonomicznie ściśle powiązani z Łodzią. Jej wydanie jest całkowicie bezpłatne.

Posiadanie Miejskiej Karty Seniora przynosi wiele plusów. Jej właściciel może korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są specjalnie dla nich przygotowywane przez instytucje oraz firmy. Wystarczy pokazać kartę w punktach wskazanych przez owe instytucje. Wśród już zgłoszonych partnerów Miejskiej Karty Seniora są m.in. przychodnie rehabilitacyjne, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych.

Żeby zostać posiadaczem Miejskiej Karty Seniora, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w jednym z punktów informacyjnych Urzędu Miasta Łodzi, które znajdują się przy al. Politechniki 32, ul. Krzemienieckiej 2b, ul. Piotrkowskiej 153, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowskiej 110 i ul. Zachodniej 47. Wnioski można pobierać z wymienionych jednostek bądź ze strony internetowej uml.lodz.pl/dla-seniorow/projekty/miejska-karta-seniora. Odbiór gotowej karty nastąpi w tym samym miejscu, w którym złożyliśmy wniosek. Przy składaniu wniosku konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu tożsamości. Właśnie z tego powodu dokumentów nie można przesyłać drogą pocztową lub elektroniczną. Odebrać kartę powinna osoba, która złożyła wniosek, gdy jednak nie jest w stanie zrobić tego osobiście, w jej imieniu może to wykonać ktoś inny. Trzeba tylko przygotować pisemne upoważnienie, a osoba reprezentująca wnioskodawcę również musi legitymować się dowodem osobistym. Jej dane, czyli imię, nazwisko oraz serię i numer dowodu, należy umieścić na drugiej stronie wniosku o wydanie karty.

Miejskie Karty Seniora są wydawane od czerwca 2014 roku.

KB

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.