Ruszyła budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Ruszyła budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego

Materiał informacyjny

Ruszyła budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego przy Politechnice Świętokrzyskiej. Inwestycja pochłonie ponad 15 milionów złotych. Uczelnia otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 7,5 miliona złotych.

W pierwszym etapie zostanie wybudowana płata boiska piłkarskiego, bieżnie lekkoatletyczne, rzutnie i niezbędna infrastruktura techniczna. W kolejnych miesiącach powstanie budynek magazynowy oraz zostaną zmodernizowane szatnie piłkarskie i pomieszczenia zaplecza treningowego w zakresie przygotowania siłowego. Na koniec zostanie zakupione wyposażenie stałe i ruchome.

Boisko do siatkówki, skocznia do skoku wzwyż. To wszystko część wielkiego obiektu sportowego. Wszystko by zachęcić młodzież do ruchu bo jak przekonuje profesor Barbara Goszczyńska, prorektor uczelni – to najlepszy sposób by pozbyć się stresu

Nowy obiekt sportowy ma być sercem wydarzeń sportowych nie tylko dla uczelni.

To będzie ważny obiekt nie tylko dla studentów politechniki, ale tez dla studentów wszystkich kieleckich uczelni w tym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, także to jest obiekt budowany dla wszystkich studentów – podkreśla prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej

Wielofunkcyjny Stadion ma być też trampoliną dla studentów którzy chcą pracować nad swoimi wynikami sportowymi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem stadion może powstać do 2020 roku.

Projekt przewiduje budowę kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą między innymi: boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, bieżna okólna do biegów z przeszkodami, bieżnia prosta do biegów na 100 m, skocznia do skoków w dal, skocznia do skoków wzwyż i o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą i trybuny na 400 miejsc.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.