Ruszył casting do konkursu na Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej

Czytaj dalej
Piotr Jach

Ruszył casting do konkursu na Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej

Piotr Jach

Pierwszego dnia castingu do konkursu Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej, który jest wstępem do udziału w wyborach Miss i Mister Polski, przed jury stanęło 54 panien i młodzieńców.

Dla chłopaków to pierwszy lokalny casting w Polsce. Dotychczas uczestników konkursu dla mężczyzn wyłaniano w ogólnopolskim naborze.

- Miałam okazję obserwować finał konkursu Mister Supranational 2016 i to było świetne widowisko! Emocje publiczności wprost szalone. Byłam pod wielkim wrażeniem i stąd zrodził się pomysł, żeby razem z Miss Ziemi Łódzkiej wybierać też Mistera - mówi Małgorzata Pakuła, organizatorka konkursu.

Chętnych nie zabrakło. Chłopaków stawiło się przed jury kilkunastu (dziewcząt mniej więcej cztery razy tyle). Przeważali łodzianie, w wieku do 24 lat, lecz byli także mieszkańcy dalszych rejonów województwa, np. okolic Piotrkowa Trybunalskiego, jak 18-letni Natanel Wieczorek. - Koleżanki namówiły mnie, żebym się zgłosił, a że nie mam problemu z występowaniem przed publicznością, więc przyjechałem. Ciekawi mnie, co z tego wyniknie. Jakiś drobny sukces na pewno będzie miło widziany - żartuje Natanel.

Spore wrażenie na jury (w którym zasiadają m.in. dwie Miss Ziemi Łódzkiej, Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek oraz Mister Polski 2016 JanDratwicki) zrobił 20-letni Marcin Maras, tancerz baletowy, a obecnie model i fotograf, który zaprezentował przed sędziami swoje taneczne umiejętności. Wysokie skoki zostały nagrodzone brawami.

- Za mistera się nie uważam, przyciągnęła mnie ciekawość - mówi Marcin. - To przygoda. Jeśli przejdę dalej, to będę mógł zobaczyć, jak wygląda konkurs od środka.

Jury do końca stycznia wybierze po 15 dziewcząt i chłopaków, którzy będą ubiegać się o tytuł Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej. Dla panów triumf w Łodzi będzie bezpośrednią przepustką do finału konkursu Mister Polski.

Dziś castingu dzień drugi: godz. 13-17, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.