Rozmowy wieczorową porą: Tyle jest obrazów świata, ile oczu na niego patrzy

Czytaj dalej
Joanna Krężelewska

Rozmowy wieczorową porą: Tyle jest obrazów świata, ile oczu na niego patrzy

Joanna Krężelewska

Dariusz Gzyra mówi, że jego życiową misją jest próba wzbudzania w ludziach poczucia sprawstwa. Jednocześnie proponuje, by na świat spojrzeć z perspektywy zwierząt. Odważysz się? Jak myślisz, co wtedy zobaczysz?

Jest działaczem społecznym, publicystą, doktorantem w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członkiem Polskiego Towarzystwa Etycznego, redaktorem czasopisma „Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”. Od 1999 roku jest weganinem. W tym roku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Dariusza Gzyry „Dziękuję za świńskie oczy.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.