Tomasz Chudzyński

Rosja przeciwnikiem NATO. Europa się uzbroi. Zwartość Sojuszu jest dziś oczywista. Wnioski po szczycie NATO

Rosja przeciwnikiem NATO. Europa się uzbroi. Zwartość Sojuszu  jest dziś oczywista. Wnioski po szczycie NATO Fot. micheleursi /123rf.com Rosja przeciwnikiem NATO. Europa się uzbroi. Zwartość Sojuszu jest dziś oczywista. Wnioski po szczycie NATO
Tomasz Chudzyński

To był bardzo dobry szczyt NATO, ale nasi politycy nie mogą zachłysnąć się tym sukcesem. Rosjanie odpowiedzą prowokacjami między innymi na naszych wodach terytorialnych i strefie przyległej, z czego musimy sobie zdawać sprawę – mówi prof. Piotr Mickiewicz, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w geopolityce. - Niezależnie od tego, jak zakończy się wojna na Ukrainie, wejście Szwecji i Finlandii do NATO, to jest historyczna klęska imperium rosyjskiego – mówi z kolei prof. Krzysztof Kubiak, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dodatkowe niszczyciele amerykańskie w hiszpańskich portach, samoloty F35 USAF w Wielkiej Brytanii, do tego więcej wojsk w krajach bałtyckich – to ustalenia madryckiego szczytu NATO. Do tego więcej natowskich oddziałów w krajach bałtyckich i podniesienie ogólnej liczby żołnierzy w siłach reagowania na terenie Europy z 40 do 300 tys.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Chudzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.