(pij)

Remont pałacu Steinertów. Renowacja fasady idzie równolegle do prac wyburzeniowych i rozbiórek [ZDJĘCIA]

Remont pałacu Steinertów. Renowacja fasady idzie równolegle do prac wyburzeniowych i rozbiórek [ZDJĘCIA] Fot. Grzegorz Gałasiński
(pij)

Postępują prace remontowe zabytkowych zabudowań fabrykanckiej rodziny Steinertów przy ul. Piotrkowskiej 272. Fasada rodzinnej willi, wzniesionej na początku XX w. przez braci, całkiem skryła się za rusztowaniami. Jej renowacja jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej żmudnych prac, jakie trzeba wykonać. Stojący obok dom, będący pierwszą siedzibą rodu, został właśnie pozbawiony dachu. Niewidoczne z ulicy budynki farbiarni i drukarni są w trakcie rozbiórki (zostaną odtworzone).

- Prace trwają już od października ub.r. i na razie wszystko idzie według planu. Nie ma żadnych niespodzianek poza tymi pozytywnymi, jak na przykład odkrycie nieznanych nam wcześniej witraży - relacjonuje stan prac Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. - W budynku głównym, pod nadzorem służb wojewódzkiego konserwatora zabytków, trwa obecnie demontaż drewnianych posadzek.

W artykule:

 • Zdjęcia z remontu
 • Kiedy koniec prac
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
(pij)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.