Rekreacyjny zakątek na Radogoszczu

Czytaj dalej
Krzysztof Spychała

Rekreacyjny zakątek na Radogoszczu

Krzysztof Spychała

Prawie półtora miliona złotych kosztowało urządzenie terenu rekreacyjnego na osiedlu Radogoszcz Wschód przy ul. Łososiowej. Od wczoraj mogą już korzystać z niego mieszkańcy.

- To realizacja zadania zgłoszonego jeszcze w 2015 r. do budżetu obywatelskiego przez Krzysztofa Wilczyńskiego - mówi Agnieszka Rutkowska z Urzędu Miasta Łodzi.

O zagospodarowanie nieużytków (a mówiąc wprost - chaszczy samosiejek oraz porośniętych nimi hałd ziemi i gruzowiska, pamiętających jeszcze czasy budowy osiedla w latach osiemdziesiątych) od dawna zabiegała również rada osiedla. Na liczącym blisko 2,5 hektara terenie powstała górka widokowa z torem crossowym o długości 110 metrów; zimą będzie można zjeżdżać z niej na sankach. Zrobiono plac zabaw z zestawem linowym składającym się z siedmiu urządzeń, jest podwieszany „rowerek”, dwa bujaki oraz potrójna huśtawka. Powstał także plac fitness o nawierzchni poliuretanowej, na którym ustawiono zestaw do ćwiczeń w strefie work out i urządzono siłownię pod chmurką.

Alejki i placyki wyłożono kostką, ustawiono ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, zainstalowano oświetlenie. Zadbano również o zieleń. Posadzono ponad 380 drzew 21 gatunków, prawie 1700 krzewów, blisko 900 bylin i 15 pnączy.

- Mieszkam tu od 1986 roku - mówi pani Maria Pstrokońska z ul. Nastrojowej. - Wreszcie doczekaliśmy się naprawdę ładnego zakątka.

Krzysztof Spychała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.