Tomasz Mikulicz

Radni Krakowa chcą wspólnie z radnymi Białegostoku walczyć z wandalizmem. Chodzi o malowanie na murach swastyk i innych bohomazów

Sławomir Pietrzyk komentuje jednak, że policja rzadko zajmuje się takimi "drobiazgami" jak malowanie po murach, bo traktowane jest Fot. Archiwum Sławomir Pietrzyk komentuje jednak, że policja rzadko zajmuje się takimi "drobiazgami" jak malowanie po murach, bo traktowane jest to jedynie jako wykroczenie.
Tomasz Mikulicz

Chcemy zmiany przepisów w zakresie karania sprawców, tak by dać policji, straży miejskiej czy sądom odpowiednie narzędzia do walki z tą plagą - mówi Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący krakowskiej radny miasta.

Jako przykład przykład bezradności wymiaru sprawiedliwości podaje sprawę wandala, który w ostatnich latach zniszczył w Krakowie blisko 200 budynków, w tym kilkanaście zabytków. - Mimo zgromadzenia niepodważalnych dowodów i upływu dwóch lat od postawienia przez prokuraturę zarzutów, sprawca do tej pory nie stanął przed sądem - mówi Pietrzyk.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

  • Komentarze radnych i prawników na ten temat.
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.