Radiowóz, karetka, karawan. Nietypowe kontrole policji na śląskich drogach

Czytaj dalej
Fot. Patryk Drabek/Dziennik Zachodni
Patryk Drabek

Radiowóz, karetka, karawan. Nietypowe kontrole policji na śląskich drogach

Patryk Drabek

Przekroczyliście przepisy i zatrzymała was policja? Wyobraźcie sobie taki wybór: zamiast mandatu udział w pewnym eksperymencie: zostajesz na chwilę strażakiem, policjantem, ratownikiem medycznym lub… pracownikiem zakładu pogrzebowego. Na śląskich drogach rozpoczęły się nietypowe kontrole policyjne. ZOBACZCIE ZDJĘCIA I FILM

Intrygujące? Podczas tegorocznych wakacji, na terenie całego województwa śląskiego, można spodziewać się bardzo nietypowych policyjnych kontroli. Kierowcy, którzy popełnią wykroczenie, będą mogli liczyć na to, że nie otrzymają mandatu. O ile wezmą udział w eksperymencie.

Kierowca ma wylosować jedno z czterech zadań i w zależności od tego, jaką kopertę wybierze, stanie się na kilka minut strażakiem, policjantem, ratownikiem medycznym lub… pracownikiem zakładu pogrzebowego.

Tym samym na zatrzymane osoby będą czekały takie zadania, jak udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, gaszenie pożaru, apelowanie do kierowców przed kamerami o bezpieczną jazdę czy też oczekiwanie w pogrzebowym karawanie na wyjazd do kostnicy z ofiarą śmiertelnego wypadku.

- Mamy lipiec, wakacje, wzmożony ruch na drogach, więc chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Między innymi ze względu na bardzo wysokie temperatury. W takich warunkach kierowcy tracą czujność i dochodzi do wielu wypadków drogowych. Akcja jest niekonwencjonalna, ale mamy nadzieję, że okaże się skuteczna - podkreśla asp. Marzena Szwed.

Pomysłodawcami są żorscy policjanci, dlatego też pierwsza akcja odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia w Żorach.

- To nietypowa akcja adresowana do zmotoryzowanych. Wszystkim kierowcom, którzy na żorskich drogach popełnili drobne wykroczenia, daliśmy szansę udziału w nietypowym wydarzeniu. Głównym celem akcji jest przypominanie o bezpieczeństwie w drodze podczas wakacji i mamy nadzieję, że ta lekcja uratuje w przyszłości czyjeś życie - podkreśla asp. szt. Kamila Siedlarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

W Żorach, przy DK 81, tylko w ciągu dwóch godzin zatrzymano około 20 kierujących. Wszyscy podkreślali, że takie przedsięwzięcie to świetny pomysł.

ZOBACZCIE FILMIK Z NIETYPOWYCH KONTROLI DROGOWYCH POLICJI W ŻORACH

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726

*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.