Anna Odrowska

Przybywa siłowni pod chmurką

Przybywa siłowni  pod chmurką
Anna Odrowska

Do końca wakacji mają powstać w Pabianicach dwie nowe siłownie plenerowe. Jedna wybudowana zostanie na skwerze im. Pietrzaka przy ul. Szarych Szeregów.

Będą tam trzy urządzenia - podwójny expander, orbitrek i wyciąg górny - w kolorystyce szarej i czarnej. Nawierzchnia będzie z szarej, betonowej kostki oraz ziemno-żwirowa, gdzie ustawiona zostanie drewniana ławka z oparciem. Posadzone będą także krzewy (10 sztuk) - tawulec pogięty w odmianie „Crispa”.

Druga siłownia pojawi się w parku Jordanowskim, przy ul. Zielonej. Tutaj stanie narciarz, wioślarz i orbitrek. Sprzęt ustawiony będzie na żwirowej nawierzchni, zaś na betonowej ławka oraz stojak rowerowy. Pojawią się również nowe rośliny - 49 krzewów: tawuła japońska w odmianie „Goldflame” oraz tamaryszek francuski.

Miasto zabezpieczyło w budżecie 100 tys. zł na urządzenie obu placów do ćwiczeń.

- Siłownie pod chmurką cieszą się coraz większą popularnością. Trwa głosowanie w konkursie „Nestle porusza Polskę”, w którym do wygrania jest siłownia plenerowa warta 16 759 zł. Zaproponowana została lokalizacja na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 (obok boiska, które powstało w ramach budżetu obywatelskiego). To miejsce częściowo ogrodzone, ale jednocześnie ogólnodostępne przez cały dzień - mówi Aneta Klimek z Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

- Obecnie jesteśmy na prowadzeniu, za co już serdecznie dziękujemy głosującym mieszkańcom! Ale musimy głoso-wać codziennie do 30 czerwca.

Do głosowania zachęcają dzieci i nauczyciele z „Siedemnastki”. Nagrali filmik, na którym ćwiczą w miejscu planowanej siłowni na sprzętach, których jeszcze nie ma. A następnie przenoszą się na siłownie przy Szkole Podstawowej nr 14, którą w tym samym konkursie udało się wygrać w ubiegłym roku.

Pabianiczanie chętnie korzystają także z siłowni pod chmurką na Lewitynie. W zeszłym roku na Busince zamontowano także plac do street workoutu.

Anna Odrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.