Tomasz Mikulicz

Przy ulicy Jurowieckiej bloki do dziewięciu pięter. Czyli znów dyskusja o Manhattanie

W styczniu Konstatny Strus rozebrał dawną siedzibę PKS. Wielu okolicznych mieszkańców dopiero wtedy dowiedziało się, że mają tu stanąć bloki. Fot. Archiwum W styczniu Konstatny Strus rozebrał dawną siedzibę PKS. Wielu okolicznych mieszkańców dopiero wtedy dowiedziało się, że mają tu stanąć bloki.
Tomasz Mikulicz

PiS odesłało projekt planu miejscowego z wysoką zabudową. Teraz jednak straciło większość. Sprawa wraca. Wszystko wskazuje na to, że większościowa KO zgodzi się na wysokie bloki.

Chodzi o działkę przy ul. Jurowieckiej, gdzie przez lata mieściła się zajezdnia PKS. Teren w 2015 roku kupił Konstanty Strus - właściciel Galerii Jurowieckiej.

W czasie, w którym to zrobił obowiązywał (i nadal zresztą obowiązuje) plan miejscowy dopuszczający zabudowę maksymalnie do pięciu kondygnacji. W marcu 2018 roku miejscy urbaniści przedstawili na sesji plan miejscowy tych okolic, który zakłada zabudowę do 25 metrów od ul. Jurowieckiej i 30 w głębi działki, czyli odpowiednio 8 i 9-10 kondygnacji.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.