Mariusz Parkitny

Przez apartament żona nie zobaczy posła Gawłowskiego. Według prokuratury, „wyprali” pieniądze z łapówki

Renata Listowska-Gawłowska w poniedziałek w prokuraturze. Chce występować w sprawie pod nazwiskiem, podobnie jak mąż Fot. Andrzej Szkocki Renata Listowska-Gawłowska w poniedziałek w prokuraturze. Chce występować w sprawie pod nazwiskiem, podobnie jak mąż
Mariusz Parkitny

Nieruchomość w Chorwacji była łapówką dla Stanisława Gawłowskiego, a żona posła pomagała mu to ukryć - twierdzi prokuratura. I stawia Renacie Listowskiej-Gawłowskiej zarzuty prania brudnych pieniędzy. To samo czeka wkrótce posła.

To był czarny dzień dla obu małżonków. Na godzinę przed przesłuchaniem żony posła, prokuratura ujawniła, że chce wydłużyć listę zarzutów dla Stanisława Gawłowskiego. Dlatego przesłała do marszałka Sejmu wniosek o kolejne uchylenie immunitetu i zgodę na areszt. Chodzi o następne przestępstwa korupcyjne, pranie brudnych pieniędzy oraz zwiększenie sumy łapówek w jednej ze spraw ze 170 do ponad 400 tys. zł.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.