Przed remontem musi się też wyprowadzić GOK

Czytaj dalej
Małgorzata Trzuskowska

Przed remontem musi się też wyprowadzić GOK

Małgorzata Trzuskowska

Nadal nie ruszyły prace w siedzibie rzgowskiego MOPS Okazało się, że trzeba wymienić strop Powstaje nowy projekt

Wyprowadzka pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie wystarczy, aby mógł się rozpocząć remont budynku przy ul. Rawskiej 8 w Rzgowie. Na czas prac innego lokum trzeba będzie poszukać także dla funkcjonującego pod tym samym adresem Gminnego Ośrodka Kultury. Jak się bowiem okazało, znacznie więcej, niż zakładano, jest do zrobienia przy siedzibie obu instytucji...

Generalny remont zajmowanej przez MOPS części budynku miał się rozpocząć już wiosną i już wtedy pracownicy placówki przenieśli się w dwie tymczasowe lokalizacje: do siedziby OSP przy ul. Nadrzecznej oraz do gminnego budynku przy ul. Literackiej. U progu prac okazało się jednak, że poza zaplanowanym ich zakresem konieczna jest także wymiana stropu między parterem, a piętrem (gdzie działa Gminny Ośrodek Kultury).

- Ten obiekt był zbudowany na początku minionego wieku, a w tak starych budynkach trudno przewidzieć z góry, co będzie trzeba zrobić przystępując do remontu - mówi burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. - Powstaje teraz nowy projekt. Trudno określić kiedy fizycznie ruszą prace, na szczęście tego rodzaju przedsięwzięcie nie musi być prowadzone latem.

Burmistrz nie wątpi, że w obecnych dwóch siedzibach MOPS zarówno pracownicy instytucji, jak i interesanci, mają zapewnione lepsze warunki, niż panowały w sypiącym się budynku przy ul. Rawskiej. Także uczestnicy zajęć GOK wiele nie stracą, gdy będzie trzeba w związku z remontem przenieść się w inne miejsca (pod uwagę brana jest hala sportowa i rzgowska szkoła).

Ci ostatni z utęsknieniem czekają na wybudowanie w Rzgowie domu kultury, do którego docelowo ma się przenieść GOK. Nowoczesny obiekt miał być budowany już w tym roku. Niestety, żadna firma nie zgłosiła się do przetargu. Kolejny, ze zmienionym zakresem zamówienia, zostanie najprawdopodobniej ogłoszony jesienią.

MOPS w Rzgowie informuje

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ przyjmowane są w tym roku przy ul. Nadrzecznej 1 (siedziba rzgowskiej OSP).

Małgorzata Trzuskowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.