Edward Mazurkow

Prokurator odwołana!

Prokurator odwołana!
Edward Mazurkow

Po śmierci 26-letniej kobiety, która przez dziesięć dni była więziona, bita i brutalnie gwałcona przez trzech mężczyzn, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odwołał ze stanowiska Lidię Zarzycką-Rzepkę, zastępczynię prokuratora rejonowego na Widzewie, nadzorującą śledztwo w tej sprawie.

- Popełniono w nim wiele błędów. Nie można godzić się na to, by prokuratura i policja postępowały w sposób bezduszny wobec ofiar tak strasznych przestępstw. (...) Na traktowanie tych spraw po macoszemu, na stosowanie jakiejś taryfy ulgowej wobec sprawców, którzy uczestniczyli w przestępstwie - powiedział Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w sprawie brutalnego gwałtu na 26-latce.

Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa na wniosek widzewskiej prokuratury aresztował 33-latka i 36-latka podejrzanych o zgwałcenie 26-latki. Zarzut usłyszał również inny 36-latek, ale prokurator objął go tylko policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że on również zostanie aresztowany. Wobec prokuratora referenta ma być wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Śledztwo ma przejąć łódzka Prokuratura Okręgowa.

- Ta decyzja nie była dla nas zaskoczeniem. Wcześniej bowiem sprawdziliśmy, czy w śledztwie czynności są wykonywane prawidłowo. Mieliśmy uwagi, ale o szczegółach nie mogę rozmawiać - mówi prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

26-latka trafiła w ręce oprawców 17 lipca br. Przyjęła zaproszenie na imprezę świeżo poznanego mężczyzny. Potem była więziona w mieszkaniu na Widzewie. 27 lipca udało się jej uciec. Trafiła do szpitala, gdzie przeszła kilka operacji. Niestety zmarła. Wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej przy ul. Sędziowskiej przeprowadzono sekcję zwłok denatki.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.