Materiał informacyjny

Projekt dla przyszłości

Projekt dla przyszłości
Materiał informacyjny

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej wyróżniony przez miesięcznik „Builder”. Znalazł się w rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE przygotowanym na podstawie aktywności studentów w programie edukacyjnym „Builder for the Future 2019-2020”.

Celem programu jest promowanie polskich architektów, projektantów i inżynierów budownictwa oraz prezentowanie i popularyzowanie ich dorobku i twórczych osiągnięć, a w przypadku młodych wchodzących na rynek – ich entuzjazmu.

Ważnym elementem programu jest edukacja i promocja młodych, utalentowanych i pełnych pasji adeptów sztuki architektury i budownictwa, a próbą sprawdzenia ich talentów i zdobytej wiedzy są konkursy: Konkurs dla Młodych Architektów i Konkurs dla Młodych Inżynierów.

Wśród finalistów Konkursu dla Młodych Inżynierów znalazła się studentka PŚk Agata Nowak z koła naukowego „Żelbecik”. Została wyróżniona za projekt: Dom przyjazny człowiekowi i planecie. Opiekunem pracy jest dr inż. Artur Wójcicki. Nasza studentka zaprojektowała domu z bali, które ze względu na ekologię, estetykę oraz energooszczędność cieszą się coraz większą popularnością.

Zastosowane w rozwiązaniu materiały i technologia zostały tak dobrane, by zminimalizować emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery.

„W świecie wszechobecnej chemii i sztucznych produktów drewno jest przyjazne dla zdrowia ludzi. Warunki panujące w takim obiekcie sprzyjają każdemu, w szczególności alergikom”– mówi laureatka.

W ramach programu BUILDER 4 THE FUTURE odbywają się m.in. wykłady, ćwiczenia, case-study, warsztaty, konsultacje i konkursy. W rankingu uwzględniane są również edukacyjne inicjatywy własne realizowane w ramach kół naukowych i grup studenckich.

W każdej edycji programu młodzi inżynierowie i architekci muszą zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, przy wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas nauki oraz zastosować w swoich projektach konkretne rozwiązania, zaproponowane przez firmy z branży budowlanej. Sama inicjatywa z roku na rok przyciąga coraz więcej firm z branży budowlanej, ale także w środowiskach akademickich. Akcję w całej Polsce wspierają Mentorzy – wybitni polscy inżynierowie i architekci, którzy zasiadają w Kapitułach konkursów 4 Young Engineers oraz 4 Young Architects.

BUILDER FOR THE FUTURE to program z olbrzymim potencjałem – nie tylko edukacyjnym, ale także społecznym. Organizowany już od 2013 roku projekt nie tylko wspiera rozwój młodych inżynierów i architektów, ale także integruje środowiska naukowe i branżowe.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.