Prawie 30 stopni w słońcu! Weekend jak latem!

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Agnieszka Jedlińska

Prawie 30 stopni w słońcu! Weekend jak latem!

Agnieszka Jedlińska

Pogoda mieliśmy w weekend jak w środku lata. Termometry w pełnym słońcu pokazywały nawet 28,8 stopnia C. Stacja meteorologiczna na Lublinku odnotowała wczoraj w cieniu 22,5 stopnia, a w sobotę - 22,4 st. C w najgorętszym momencie dnia.

Prawdziwie letnia pogoda sprawiła, że parki i skwerki zaroiły się ludźmi złaknionymi wypoczynku na łonie przyrody. Zrzucali z siebie z siebie okrycia, zdejmowali nawet koszulki i sukienki, wystawiając na słońce blade po zimie ciała.

W parku Poniatowskiego amatorzy słonecznych kąpieli oblegali staw oraz większość nasłonecznionych polanek.

- Uwielbiamy słońce, nareszcie jest ciepło - cieszyli się roznegliżowani studenci będący w Lodzi w ramach programu Erasmus - Jere z Finlandii i Jannik z Belgii. Obaj w krótkich spodenkach przygrwali sobie na gitarze, świecąc nagimi torsami.

- Już zapowiadają pogorszenie pogody, więc korzystamy, ile się da. Po zimie jesteśmy bardzo stęsknieni za słońcem - mówi Anna Kopeć, która wybrała się na spacer do parku z córkami Kasią i Basią.

Niestety, taka pogoda to nie tylko powód do radości. Trzeba bardzo uważać na zdrowie. W nocy jest jeszcze dość zimno. Temperatura z soboty na niedzielę spadła do 5 stopni. Kto więc wychodził rano z domu, musiał ubrać się cieplej. Potem w ciągu dnia upał, a wieczorem znów chłodno. To prosta sposób na przeziębienie. Możemy też czuć się bardziej zmęczeni.

Miniony weekend był wyjątkowy pod względem pogody. Rok temu 1 kwietnia było zaledwie 9 st. C, a 2 kwietnia 12 st. C. Było więc raczej chłodno. W nocy temperatura spadła nawet do minus 3 stopni.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.