Matylda Witkowska

Pożar w szpitalu w Zgierzu. Ewakuowano 20 pacjentów. Zapaliła się serwerownia ZDJĘCIA

Pożar serwerowni w szpitalu w Zgierzu. Ewakuowanych zostało 20 pacjentów i 14 pracowników szpitala! CZYTAJ DALEJ >>>. Fot. PSP Zgierz Pożar serwerowni w szpitalu w Zgierzu. Ewakuowanych zostało 20 pacjentów i 14 pracowników szpitala!

CZYTAJ DALEJ >>>
.
Matylda Witkowska

Pożar serwerowni w szpitalu w Zgierzu. Ewakuowanych zostało 20 pacjentów i 14 pracowników szpitala!

Pożar w szpitalu w Zgierzu. Ewakuowano 20 pacjentów!

Do wybuchu pożaru w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M.Skłodowskiej- Curie w Zgierzu doszło w poniedziałek (6 września). Pożar wybuchł około godz. 13.30 na parterze szpitala, w serwerowni oddziału neurologicznego. Dym wydobywający się spoza drzwi przeciwpożarowych serwerowni zauważył personel medyczny szpitala. Natychmiast poinformowana została straż pożarna oraz pracownicy techniczni.

Z powodu pożaru na wyższe piętra trzeba było ewakuować 20 pacjentów, w tym jedną osobę leżącą pod respiratorem. Została ona przeniesiona na OIOM. Pozostali pacjenci trafili na kardiologię, laryngologię, nefrologię i internę. Ewakuowano też 14 osób z personelu. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

Zgłoszenie do zgierskiej straży pożarnej wpłynęło o godz. 13.34. Na miejsce skierowanych zostało siedem zastępów straży pożarnej. Okazało się, że zapaliły się akumulatory w serwerowni oddziału neurologicznego szpitala. Powodem była awaria systemu ładowania.


- Sytuacja jest opanowana. Trwa oddymianie budynku - poinformował o godz. 14 st.kpt. Michał Mirowski, rzecznik prasowy KP PSP w Zgierzu.

Na razie nie wiadomo, jak duże są straty szpitala. Ponieważ zniszczeniu uległo tylko zapasowe zasilanie, systemy informatyczne neurologii nadal działają. - Na razie najważniejsze, że pacjenci są bezpieczni i sytuacja jest opanowana - mówi dyrektor szpitala Agnieszka Jóźwik. Wczoraj po południu trwały przygotowania do powrotu pacjentów, konieczne będzie m.in. ozonowanie pomieszczeń.

Matylda Witkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.