Pożar w kamienicy przy ul. Rybnej

Czytaj dalej
Karolina Brózda

Pożar w kamienicy przy ul. Rybnej

Karolina Brózda

Kłęby dymu wydobywające się z okna jednego z mieszkań kamienicy przy ul. Rybnej 14A zauważył wczoraj około godz. 17 lokator. Natychmiast zawiadomił straż pożarną.

- Pojawiliśmy się na miejscu kilka minut po wezwaniu - mówi st. asp. Mariusz Mitręga, który dowodził wczorajszą akcją gaśniczą.

Paliło się w lokalu na ostatnim piętrze czteropiętrowej kamienicy. Mieszkającego w nim mężczyzny nie było w środku. Prawdopodobnie to on sam doprowadził do wybuchu ognia.

- Nadpaliło się wyposażenie mieszkania, ale przede wszystkim spłonęło łóżko - relacjonuje st. asp. Mitręga. - Lokator najprawdopodobniej zostawił na nim popielniczkę z niedogaszonym papierosem, który spadł i stąd wziął się ogień. Ale dokładne przyczyny wybuchu pożaru będzie wyjaśniać policja.

Dziesięć osób zamieszkujących budynek opuściło go przed przyjazdem straży pożarnej. Jednej z nich, a była to starsza kobieta mająca problemy z poruszaniem się, wyjść na zewnątrz pomogli strażacy. Na miejscu pojawiło się też pogotowie ratunkowe, ale szczęśliwie nikomu nie była potrzebna pomoc medyków. Strażacy szybko uporali się z ogniem, cała akcja trwała około 1,5 godziny. Po jej zakończeniu mieszkanie sprawdzono jeszcze kamerą termowizyjną, żeby zlokalizować ewentualne inne zarzewia ognia, oraz oddymiono. Po kontroli mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali.

W czasie akcji gaśniczej, w której brało udział 6 zastępów strażackich, przejazd ul. Rybną był utrudniony.

Karolina Brózda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.