Leszek Kalinowski

Potrzebna nam jasna koncepcja

Potrzebna nam jasna koncepcja Fot. archiwum GL
Leszek Kalinowski

Co jakiś czas w Zielonej Górze wybuchają protesty. Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę bloków, bronią zieleni i przestrzeni.

Co jakiś czas w mieście wybuchają protesty. Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę bloków, bronią zieleni i przestrzeni.

Wydawać by się mogło, że jako szóste pod względem wielkości miasto w Polsce nie będziemy mieć problemu z przestrzenią. Zwłaszcza że ludzi jak na tę powierzchnię niewielu. A jednak... Dusimy się nie tylko z powodu lasów. Przyczyn jest wiele. Ale skoro radzą sobie inni, to my także powinniśmy. Moim zdaniem, trzeba tylko - albo może aż - jasno określić, w którą stronę chcemy iść.

Mówią o tym niektórzy radni. Że brakuje nam wizji, całościowej koncepcji, wytyczenia konkretnych miejsc, gdzie mają być firmy, gdzie bloki, szkoły, a gdzie sport i rekreacja. Może warto przygotować odpowiednie działki - jak pod strefę gospodarczą - do innych celów? I nie zmieniać przeznaczenia, by wszyscy wiedzieli, co tu może być za 5 czy 20 lat.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.