Mirek Malinowski

Pomnik jednorożców może stanąć w Łodzi już w wakacje

Pomnik jednorożców może stanąć w Łodzi już w wakacje
Mirek Malinowski

Zwycięski projekt budżetu obywatelskiego to pomnik jednorożców. Może stanąć już w wakacje. Zagłosowało na niego 3774 łodzian. Ma być nową wizytówką Łodzi...

W ciągu miesiąca Urząd Miasta Łodzi ogłosi konkurs na projekt pomnika rodziny jednorożców, który stanie na rogu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza. W komisji konkursowej zasiądą fachowcy z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Centrum Rzeźby Polskiej, którzy wybiorą zwycięski projekt. Jego autor będzie pełnił nadzór inwestorski nad wykonaniem pomnika, na co zostanie ogłoszony osobny przetarg. Magistrat nie chce bowiem, by powtórzyła się sytuacja jak ta z fontanną na placu Dąbrowskiego; autor projektu, który zwyciężył w konkursie, twierdzi, że konstrukcja, która ostatecznie powstała, ma już niewiele wspólnego z jego projektem.

- Przeprowadzenie konkursu i przetargu zajmie kilka miesięcy. Możliwe, że pomnik stanie dopiero w drugiej połowie roku - mówi Aleksandra Hac z biura prasowego UMŁ.

W budżecie miasta na budowę pomnika zarezerwowano kwotę 400 tys. zł. Pomnik stanie tymczasowo po wschodniej stronie ul. Piotrkowskiej, a gdy zakończy się budowa hotelu Hampton by Hilton, zostanie przeniesiony na drugą stronę.

Mirek Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.