Pomagamy, by święta ubogich były radosne

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Pomagamy, by święta ubogich były radosne

Aleksandra Pasis

Paczki trafią do dzieci i chorych. Dzięki hojności mieszkańców Grudziądza.

Przedświąteczną gorączkę czuć już wszędzie. Z witryn sklepowych uśmiechają się zające, billboardy w centrach handlowych zachęcają promocyjnymi cenami do zakupu prezentów...

Nie wszystkich jednak stać na to, by suto zastawić stoły i przygotować choćby drobne upominki dla maluchów. Dlatego grudziądzkie instytucje działające na rzecz potrzebujących zadbają o to, by święta wielkanocne były dla nich także radosne.

Wolontariusze PCK podczas weekendowej kwesty zebrali około 2 tys. zł. - Dzięki temu z wielkanocnymi koszyczkami dotrzemy do 160 naszych podopiecznych oraz 62 chorych przebywających w hospicjum - mówi Ewa Szymańska, szefowa biura PCK w Grudziądzu.

Koszyczki z pisankami i życzeniami wykonali uczniowie grudziądzkich szkół. PCK dołożyło do nich słodycze oraz środki do pielęgnacji.

Do pacjentów przewlekle chorych czerwonokrzyski „zajączek” zawita w środę. Wolontariusze pojawią się tu nich w samo południe.

Świąteczne paczki dla dzieci z najuboższych rodzin przygotuje Caritas oraz Towarzystwo im. św. Brata Alberta. Obie organizacje wydadzą w sumie 224 paczki wielkanocne. Będą w nich przede wszystkim słodycze. - Dodatkowo obdarujemy również 60 maluchów z naszych dwóch świetlic - informuje Zenobia Kujaczyńska z Centrum „Caritas”.

Natomiast Towarzystwo im. św. Brata Alberta dla 90 bezdomnych przebywających w schronisku przygotuje śniadanie wielkanocne.

Paczki ze słodyczami dla 112 dzieci, Caritas będzie wydawał jutro, a Towarzystwo im. św. Brata Alberta w piątek.

Wartość jednej torebki z łakociami to ponad 30 zł. Po 25 zł wyłożył samorząd miasta.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.