Krzysztof Zając

Policjanci przebrani za dziennikarzy!!!

Policjanci przebrani   za dziennikarzy!!!
Krzysztof Zając

To zdjęcie z minionego weekendu może szokować: dwaj mężczyźni w koszulkach z napisem „FOTO” przewrócili na murawę boiska młodego mężczyznę, wykręcili mu ręce do tyłu i skuwali kajdankami.

Do incydentu doszło na meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Łęczna po tym, jak w drugiej połowie spotkania rzucono kilkadziesiąt rac, a niektórzy kibice wbiegli na boisko.

Zaskoczyło ich zapewne, że mężczyźni oznaczeni jako fotoreporterzy okazali się policjantami pod medialną przykrywką. Jako dziennikarz z jednej strony jestem dumny, że ten zawód ciągle uznawany jest za neutralny, a koledzy z mojej branży nawet w czasie największych awantur traktowani są jako neutralni, obiektywni, specjalnie chronieni obserwatorzy. Sam tego po wielokroć doświadczałem, wchodząc bezpiecznie w miejsca dla policji niedostępne.

Dlatego oburza mnie wykorzystywanie wiarygodności mediów do policyjnych interwencji. Bo gdy okaże się, że fałszywy dziennikarz nagle z torby wyciągnie, zamiast aparatu fotograficznego lub notesu, pałkę lub paralizator, to już naprawdę nikomu nie będzie można ufać.

Krzysztof Zając

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.