Pół miliona złotych na „trzynastki” dla urzędników

Czytaj dalej
Fot. Fot. Maciej Jeziorek / Polskapresse
Lila Sayed

Pół miliona złotych na „trzynastki” dla urzędników

Lila Sayed

Starosta pabianicki rozdał swoim urzędnikom dodatkowe wynagrodzenie. Na ten cel przeznaczył blisko pół mln zł. Pieniądze mają trafić na konta w lutym.

Dokładnie 493 tys. 964 zł brutto przeznaczył w tym roku starosta powiatu pabianickiego, Krzysztof Habura, na „trzynaste” pensje dla swoich pracowników. W lutym na konta wszystkich urzędników z ul. Piłsudskiego w Pabianicach wpłynie dodatkowe wynagrodzenie.

- W tym roku wszyscy pracownicy, czyli 158 osób, kwalifikują się do „trzynastki”- informuje Joanna Kupś, p.o. rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Jak informuje Joanna Kupś, pieniądze będą wypłacone w drugiej połowie lutego.

Największą „trzynastkę” otrzyma szef urzędu przy ul. Piłsudskiego, Krzysztof Habura. Starosta wzbogaci się o 11 tys. 423 zł brutto. Jego zastępca, Robert Jakubowski, otrzyma dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 10 tys. 772 zł brutto.

Pokaźne kwoty trafią także do członkiń zarządu powiatu pabianickiego. Irena Grenda wzbogaci się o 8 tys. 603 zł brutto, a Gabriela Wenne-Błażyńska o niewiele mniej - 8 tys. 406 zł brutto.

- Średnio każdy z pracowników starostwa powiatowego w Pabianicach otrzyma ponad 3 tys. 126 zł brutto z tytułu dodatkowego wynagrodzenia za 2016 rok - mówi Joanna Kupś.

Średnio po 5 tys. 800 zł brutto wzbogacą się naczelnicy wydziałów urzędu przy ul. Piłsudskiego (jest ich dziesięciu).

Trzynaste pensje wypłacane są osobom zatrudnionym w „budżetówkach”. Oficjalnie to nagroda, czy też premia za efektywną pracę w roku poprzednim. Pensja powinna trafić na konto pracowników do 31 marca. Kto dostaje „trzynastkę”? Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, które u jednego pracodawcy zatrudnieni są co najmniej pół roku. Pracownikowi, który świadczył pracę krócej niż pół roku, nie przysługuje więc dodatkowe wynagrodzenie. Nie otrzymają jej także osoby ukarane dyscyplinarnie.

Jaką wysokość ma „trzynastka”? 8,5 procent sumy wynagrodzenia za przepracowany rok.

Urzędy Miejskie jeszcze zwlekają
O dodatkowe wynagrodzenie za 2016 rok zapytaliśmy także urzędników z ul. Zamkowej oraz Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim. Okazuje się, że w tych placówkach trzynaste pensje jeszcze nie zostały wyliczone przez kadry. Trafią one na konta urzędników dopiero w marcu.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.