(pij)

Pokoje w łódzkich hotelach coraz rzadziej stoją puste. Wciąż jest potencjał do zagospodarowania

W mieście brakuje hotelu 5-gwiazdkowego. Taki standard miał mieć wyremontowany Grand. Fot. Polska Press W mieście brakuje hotelu 5-gwiazdkowego. Taki standard miał mieć wyremontowany Grand.
(pij)

Łódź jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce rynków hotelowych. Do końca br. liczba pokojów hotelowych w mieście - w porównaniu z zasobami z końca 2016 r.- wzrośnie o ponad 40 proc. Tak wynika z raportu „Rynek hotelowy w Łodzi” przygotowanego przez firmę doradczą Walter Herz na zlecenie UMŁ.

Choć miasto ma jeszcze wiele zaszłości do odrobienia i z wynikiem 53,9 proc. zajmuje dopiero 11. miejsce w Polsce pod względem średniego obłożenia pokoi hotelowych (przegrywając m.in. z Warszawą, Krakowem, Gdańskiem, Szczecinem, Lublinem, Toruniem i... Gorzowem Wielkopolskim), to warto odnotować, że w latach 2013-2017, to właśnie Łódź uplasowała się na drugim miejscu w Polsce pod względem dynamiki wzrostu wskaźnika obłożenia miejsc noclegowych (blisko 10 proc.). Krótko mówiąc: coraz rzadziej są puste.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(pij)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.