Pokaz mody motocyklowej [galeria zdjęć]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Ziarek
Renata Sas

Pokaz mody motocyklowej [galeria zdjęć]

Renata Sas

Sezon rozpoczęty. Nad motocyklowy-mi kokpitami widać wystrzałowe kombinezony, kurtki, kosmiczne kaski. Podczas łódzkich prezentacji w Centrum Promocji Mody ASP markowe firmy rekomendowały najnowsze stylizacje i technologie wykorzystane w projektowaniu motocyklowych strojów.

Sezon rozpoczęty. Nad motocyklowy-mi kokpitami widać wystrzałowe kombinezony, kurtki, kosmiczne kaski. Podczas łódzkich prezentacji w Centrum Promocji Mody ASP markowe firmy rekomendowały najnowsze stylizacje i technologie wykorzystane w projektowaniu motocyklowych strojów. Najważniejsze: strój musi być bezpieczny. Na takim ubraniu nie wolno oszczędzać, od jego jakości często zależy życie - podkreślają fachowcy. Dziś wykorzystuje się oddychające materiały, poduszki powietrzne, ale kultowego i praktycznego znaczenia nic nie odbierze skórze. Często kurtki i spodnie z nowoczesnych surowców dopełniane są skórzanymi naszyciami. Co prawda stylowy, ukośny sposób wszywania zamków już rzadko się stosuje, ale przypomnieć warto, że 90 lat temu na ten pomysł wpadł pewien Amerykanin. Jednak dopiero w 1953 roku, gdy w czarnej skórzanej ramonesce Marlon Brando pojawił się w „Dzikim”, ten styl wkroczył na motocyklowy rynek i stał się wiecznym elementem motocyklowego stroju. Największa konkurencja wyłoniła się z kolejnego filmu. W 1986 roku w „Top Gun” Tom Cruise pojawił się w kurtce lotniczej, wyznaczając nowy trend.

Coraz szybsze maszyny, o coraz bardziej wyrafinowanym designie, inspirują projektantów do obmyślania wzorów spełniających normy bezpieczeństwa. Buty z grubą podeszwą i ochroną na kostki przyciągają uwagę kolorami. Kaski lśnią, a znawcy przypominają, że nie ich wzór, kształt i barwa są najważniejsze, ale sposób dopasowania do kształtu głowy. Istotne też, by zostało miejsce na kominiarkę.

Motocykliści w folderowych kreacjach przykuwają uwagę, ale jeździec na chopperze, w czarnej skórze i kowbojkach to nostalgiczna klasyka...

Renata Sas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.