Początek roku szkolnego. Pierwszy dzwonek dla 38,7 tys. białostockich uczniów

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Początek roku szkolnego. Pierwszy dzwonek dla 38,7 tys. białostockich uczniów

Magdalena Kuźmiuk

Ponad 38,7 tys. uczniów rozpocznie dziś w białostockich szkołach nowy rok szkolny. Dla jednych będzie to ostatnia klasa gimnazjum, inni po raz pierwszy napiszą egzamin ósmoklasisty. Potem razem pójdą do szkół średnich.

Właśnie ta wspólna - dla absolwentów gimnazjów i pierwszego rocznika ósmoklasistów - wiosenna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych wzbudza wiele kontrowersji i obaw rodziców. Czy dla wszystkich starczy miejsc w wymarzonych szkołach? Czy wprowadzona będzie dwuzmianowość nauczania?

- Przygotowujemy się do tej rekrutacji. Współpracujemy ściśle z samorządami. Odbyłam już wiele rozmów, z których wynika, że w powiatach nie ma problemu z przyjmowaniem uczniów, podobnie w Łomży i w Suwałkach. W tej chwili Białystok też jest przygotowany i rekrutacja powinna przebiegać pomyślnie - uspokaja rodziców Beata Pietruszka, podlaski kurator oświaty.

Od września w siedzibie kuratorium przy ulicy Rynek Kościuszki 9 rusza punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców. Tam będą mogli dowiedzieć się m.in. o zasadach rekrutacji i uzyskać pomoc w trapiących ich sprawach związanych z rekrutacją.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.