(pij)

Pobiegną sztafetą pod Monte Cassino, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Sztafeta wyruszy z Łodzi 10 maja o godz. 9. Wśród biegaczy będzie m.in. Piotr Czyżewski, jeden z inicjatorów całej akcji (na zdjęciu pierwszy z praw Fot. Łukasz Kasprzak Sztafeta wyruszy z Łodzi 10 maja o godz. 9. Wśród biegaczy będzie m.in. Piotr Czyżewski, jeden z inicjatorów całej akcji (na zdjęciu pierwszy z prawej).
(pij)

Strażnicy miejscy z Łodzi i Bełchatowa, strażacy, jeden policjant oraz inni amatorzy biegania innych profesji wyruszą 10 maja sztafetą biegową z Łodzi do Monte Cassino, miejsca pamiętnej bitwy II wojny światowej, w której polscy żołnierze wykazali się niepoślednim męstwem. Pokonaniem trasy liczącej 1920 km biegacze chcą uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- W biegu weźmie udział 20 osób, sami amatorzy - mówi Piotr Czyżewski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Łodzi, jeden z inicjatorów sztafety. - Biegniemy non stop, w dzień i w nocy. Każdy pokonuje 10 kilometrów, po których zmienia go inna osoba. W ten sposób każdy pokona co najmniej 240 kilometrów, chociaż niektórzy już zapowiedzieli, że nie będą ograniczać się do tego minimum.

W artykule:

 • Jak będzie wygladał bieg
 • Ile kilometrów pokona każdy biegacz 
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
(pij)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.