Po otwarciu dworca otworzymy stadion!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Dariusz Kuczmera

Po otwarciu dworca otworzymy stadion!

Dariusz Kuczmera

Przyjedźta do Łodzi, zobaczyta tramwaj co bez kunia chodzi. Tak przed laty promowała się Łódź i rzeczywiście była wtedy Łódź wyjątkowa w kwestii elektrycznych pojazdów szynowych.

Po otwarciu dworca otworzymy stadion!
Dariusz Kuczmera

Dzisiaj zachłysnęliśmy się nowym dworcem, bo ma ruchome schody i nawet cztery perony, a niebawem otwierać będziemy stadion Widzewa i aż się boję, że wmówi nam ktoś, że to najwspanialszy stadion w Europie (jak to było w przypadku dworca). Takie stadiony ma już większość miast Polski - od Tychów po Gliwice.

Ale cieszmy się autentycznie, że po Tychach i Gliwicach, i Łódź ma stadion na miarę 2017 roku. Stadion Widzewa na pewno jest lepszy niż stadion ŁKS, bo ma cztery trybuny, a nie jedną. Dlatego prezydent Łodzi podczas otwarcia obiektu przy al. Piłsudskiego nie spotkają takie niemiłe chwile, jak podczas otwarcia stadionu przy al. Unii. Kibice nie będą obrażać władz Łodzi, będą bić brawo!

Mam też nadzieję, że obok włodarzy miasta głównymi postaciami ceremonii otwarcia będą ci, dzięki którym Widzew znany jest w Europie. Trzymam Zbigniewa Bońka za słowo, bo prezes PZPN obiecał, że strzeli pierwszego gola i do tego na bramkę pod zegarem (czyli tę po południowej stronie), bo w czasach świetności klubu strzelenie gola na tę bramkę pod kibicami dawało dodatkową satysfakcję piłkarzom.

Doszukując się analogii otwarcia stadionu z otwarciem dworca: może zatrzyma się pociąg na stacji Łódź Niciarniana skąd parę kroków na obiekt Widzewa. To tam zatrzymywały się specjalnie pociągi wypełnione kibicami, którzy liczyli, że ich klub na Widzewie osiągnie sukces. Nadzieja tych kibiców umierała ostatnia. Stacja Łódź-Niciarniana zapadła także traumatycznie w mojej pamięci. Pracowałem wtedy w Warszawie i po meczu Widzewa, któremu kibicowałem chciałem na dworcu kupić bilet do stolicy. Szkopuł w tym, że halę dworca opanowali kibice Widzewa, którzy mnie nie znali. I jak tutaj poprosić w kasie o bilet do Warszawy? Przecież od razu fani Widzewa wezmą mnie za cwaniaka-warszawiaka i sprawią łomot. Biletu nie kupiłem, pojechałem na gapę.

Otwarcie stadionu Widzewa to nie będzie jedyna ceremonia z wykorzystaniem nożyczek przecinających wstążki. Pod koniec 2017 roku otworzymy także nową halę przy al. Unii dla gier zespołowych i nowy stadion motorowy dla żużlowców Orła Łódź. Na oba obiekty będzie można dojechać z dworca Kaliskiego. Pociągi będą pełne kibiców, co dowodzić będzie, że budowa nowych obiektów była w pełni zasadna.

Dariusz Kuczmera

Piszę o sporcie międzynarodowym, krajowym i lokalnym. Zajmuję się naszymi piłkarskimi drużynami: ŁKS, Widzewem, GKS Bełchatów, zespołami rugby, koszykówki, siatkówki, czy żużla. Obsługiwałem wiele zagranicznych wydarzeń sportowych, jak mecze Widzewa w Lidze Mistrzów, mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata i Europy czy finały Ligi Mistrzów: Real - Valencia w Paryżu i Ajax - Milan w Wiedniu. Relacjonowałem finały mistrzostw Europy Euro 2000 w Belgii i Holandii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.