Płonący rower na dachu auta

Czytaj dalej
Piotr Jach

Płonący rower na dachu auta

Piotr Jach

Ktoś podpalił rower na dachu zaparkowanego daewoo. To kolejny akt wandalizmu na jednośladzie z systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. Płonący rower uszkodził także samochód, na którym go postawiono.

Kolejny jednoślad Łódzkiego Roweru Publicznego padł ofiarą wandali. W nocy z poniedziałku na wtorek, tuż przed północą, nieznani sprawcy podpalili go... na dachu daewoo lanosa, stojącego od dawna na chodniku przy ul. Pabia- nickiej 12.

- Rower stał wieczorem na naszym podwórku - mówi lokator tamtejszej kamienicy. - Najwyraźniej ktoś go tu porzucił. Nikt się nim nie interesował, więc postawiłem go przy bramie, żeby był na widoku. Dwie godziny później poczułem z podwórka zapach jakby płonącej gumy, plastiku. Wyszedłem na podwórko i zobaczyłem ten dziwny widok: rower palący się na dachu samochodu.

Płonącym jednośladem zainteresowali się przejeżdżający ul. Pabianicką pracownicy pogotowia ciepłowniczego. To prawdopodobnie oni wezwali straż pożarną i policję. Strażacy nie mieli już za wiele do zrobienia. Rower, w większości zbudowany jednak z niepalnego metalu, zgasł sam. Jego wrak został zabezpieczony na potrzeby postępowania wyjaśniającego, które wszczęli policjanci z VIII komisariatu. Na dachu daewoo opalił się lakier.

To już kolejny przypadek zniszczenia mienia ŁPR. Rowery publiczne są często porzucane poza stacjami, czasem w tak dziwnych miejscach jak np. dach targowiska Górniak. W czerwcu 2016 r. nieznani sprawcy spalili jednoślad ŁPR przy ul. Zakładowej.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.